Objavte svet starostlivosti NIVEA

Hľadám informácie o výrobkoch pre

ako spomaliť starnutie

Ako spomaliť starnutie: Stavte na kvalitný krém proti vráskam

Objavte šikovné tipy, ktoré pomôžu vygumovať všetky vaše vrásky.

Starnutie je prirodzené. Každý z nás si v určitom veku všimne jemné linky a vrásky okolo úst, očí aj na čele. Našťastie existujú spôsoby, ako proces starnutia spomaliť. Poďte sa pozrieť na osvedčené triky od NIVEA.

Vrásky a starnutie pleti: Ako to s nimi je?

Zistite, čo spôsobuje vrásky a zbavte sa ich v pohodlí domova.

Prečo máme vrásky?

Ako starneme, prechádza naša pokožka zmenami. Nielenže je čím ďalej tým tenšia a suchšia, ale pomaly mizne aj jej schopnosť popasovať sa s voľnými radikálmi rovnako efektívne, ako tomu bývalo predtým. Všetky tieto zmeny vedú k strate elasticity. Ako ubúda pevnosť a pružnosť, začínajú sa na tvári ukazovať prvé jemné linky.

Či sa u vás objavia vrásky skôr, alebo neskôr a o tom, aké veľmi hlboké budú, rozhodne vaša genetická výbava. Našťastie ale môžete starnutie pleti čiastočne ovplyvniť aj vy sami. Na starnutí pokožky sa totiž okrem genetiky podieľajú aj UVA lúče. Dôležitým faktorom je teda dĺžka a frekvencia pobytu na slnku.

Začnite prevenciou. Je oveľa ľahšia ako redukcia vrások

Ošetrujete denne svoju pleť, pijete veľa vody a nesladených čajov, natierate sa opaľovacím krémom? Všetky tieto činnosti fungujú ako účinná prevencia. A čím skôr s ňou začnete, tým lepšie. Vďaka zdravému životnému štýlu a kvalitnému krému na vrásky môžete udržať starnutie pleti.

5 (dobro)zvykov, ktoré vám pomôžu vyzerať dlhšie mladšia

  • Pite veľa vody. Vaša pokožka bude svieža a hebká bez suchých šupiniek.
  • Jedzte zdravo. Do jedálneho lístka zapojte veľa čerstvého ovocia, zeleniny a rýb s omega-3 mastnými kyselinami. Pleť bude mať všetko, čo k regenerácii potrebuje.
  • Spite na chrbte. Zabránite stláčaniu pleti počas noci, ktoré vedie k predčasnému vzniku vrások.
  • Nedotýkajte sa zbytočne tváre.
  • Nefajčite a vyhýbajte sa nadmernému množstvo alkoholu, kofeínovým a sladeným nápojom aj príliš slaným jedlám.

Aká kozmetika skutočne pomôže proti vráskam?

Ak chcete zastaviť vznik vrások a zároveň sa zbaviť tých existujúcich, je kvalitná kozmetika a pravidelná starostlivosť to jediné, čo naozaj pomôže.

Krém proti vráskam: Objavte ten, ktorý vám bude vyhovovať najviac

Na trhu nájdete desiatky krémov proti vráskam. Nie všetky ale budú vyhovovať typu vašej pleti. Preto treba vypátrať a nájsť ten, ktorý vám zaistí skvelé výsledky.

Pre použitie počas dňa je vhodnejšie ľahšie zloženie. NIVEA Obnovujúci denný krém proti vráskam 55+ sa rýchlo vstrebe, redukuje jemné linky i vrásky a zlepšuje vitalitu a regeneráciu zrelej pleti.

Zastavte starnutie počas spánku. V noci, keď pleťové bunky regenerujú, je dobré použiť nočný krém proti vráskam. Ten totiž dokáže tento proces urýchliť. Vyskúšajte NIVEA Obnovujúci nočný krém proti vráskam 55+, ktorý podporí účinky denného krému z rovnakého radu. Vďaka sile avokádového oleja a kalcia bude vaša pleť regenerovaná, pevnejšia a krajšia.

Vyberte krém s ochranným faktorom. Aby na vás slniečko nemohlo

UVA lúče v slnečnom žiarení proces starnutia dramaticky urýchli. Páčiť sa vám nebudú ani pigmentové škvrny, ktoré toto žiarenie tiež spôsobuje. Ak sa chystáte vyraziť na slniečko, nezabúdajte na ochranu. Stavte napríklad na NIVEA Ochranný denný krém proti vráskam Q10 plus s OF 30.

Kyselina hyalurónová: Pre zamatovo hebkú a hladkú pleť

Skvele účinkujú krémy s obsahom kyseliny hyalurónovej. Ak chcete s vráskami zatočiť čo najrýchlejšie, stavte na NIVEA Vyplňujúce perlové sérum Cellular AntiAge. Silu čerpá práve zo zloženia s kyselinou hyalurónovou. Zistite, prečo je kyselina hyalurónová účinnou zbraňou proti starnutiu.