žena so zatvorenými očami

Ako vďaka NIVEA zredukovať vrásky na čele a vyhladiť pleť

Začínate si všímať mimické linky a jemné vrásky na čele? Zistite vďaka NIVEA viac o tvorbe vrások aj o tom, ako im predchádzať a mať hladšiu pleť.

ČO SÚ VRÁSKY NA ČELE?

Elastín a kolagén udržujú našu pokožku pružnú a elastickú, ale s pribúdajúcim vekom ubúdajú. Naša pokožka prestáva byť pružná ako predtým, čo má za následok prvé jemné vrásky a ryhy. Postupom času sa tieto vrásky viac či menej prehlbujú a to až do tej miery, že sú viditeľné neustále. Práve čelo patrí k tým oblastiam na tele, kde sa pohľadu na pribúdajúce vrásky nevyhneme. Čo presne myslíme pojmom vrásky? Hovoríme o horizontálnych linkách, ktoré vedú cez vaše čelo.

Druhy vrások na čele

Existujú dva druhy vrások: mimické a statické. Mimické vrásky, inak povedané dynamické, sa objavujú keď sa smejete, mračíte alebo žmúrite oči. Ale so zmenou výrazu tvár opustia. Naproti tomu statické vrásky zostávajú viditeľné, aj keď je vaša tvár v pokoji. Práve vzniku týchto „statických vrások“ sa väčšina ľudí snaží vyhnúť.
 
Pamätajte, že jemné vrásky na čele sú súčasťou starnutia a sú známkou skvelého života; čím expresívnejší ste, tým viac sa ich pravdepodobne objaví. Nie je dôvod mať z nich obavy a preto sa mračiť – nie sú niečím, čoho sa treba obávať. Ak vás napriek tomu trápia, existuje mnoho spôsobov, ako ich výskyt obmedziť.

žena si na čelo aplikuje krém na tvár Nivea

ČO SPÔSOBUJE VRÁSKY NA ČELE?

Vrásky môže spôsobovať niekoľko rôznych faktorov, z ktorých niektoré môžete ovplyvniť.
 

1. Starnutie a genetika

S pribúdajúcim vekom je vaša pokožka suchšia a menej pružná. Príčinou je zníženie produkcie prirodzených olejov. Zároveň sa začína znižovať množstvo tuku v hlbších vrstvách pokožky, čo môže spôsobovať, že pokožka vyzerá ochablo a vytvárajú sa na nej výraznejšie linky a hlbšie vrásky. Na tom, kedy sa u vás môžu začať objavovať statické vrásky, sa však podieľajú aj vaše gény.

 

2. Vystavenie slnečnému žiareniu

UV žiarenie urýchľuje prirodzený proces starnutia a je často hlavnou príčinou predčasných vrások. Rozkladá totiž kolagén a elastické vlákna, ktoré tvoria spojivové tkanivo pokožky. Keď sa tieto vlákna narušia, pokožka stratí svoju pružnosť a namiesto toho, aby pôsobila pevne a elasticky, môže začať povoľovať a môžu sa na nej tvoriť vrásky. Preto väčšina odborníkov na starostlivosť o pleť odporúča pridať do každodennej starostlivosti o tvár opaľovací krém.

 

3. Fajčenie

Fajčenie škodí nielen vášmu zdraviu, ale môže dokonca urýchliť prejavy starnutia a prispieť k vzniku vrások. Niektorí odborníci poukazujú na súvislosť vplyvu cigariet na produkciu kolagénu v tele.

 

4. Výraz v tvári

Opakované výrazy tváre, ako sú žmúrenie očí, úsmev alebo mračenie, môžu spôsobovať jemné linky a vrásky. Tieto opakované pohyby sa ukladajú do svalov a vytvárajú pod povrchom kože ryhy. S ubúdajúcou pevnosťou pokožky sú tieto ryhy pod kožou stále zreteľnejšie.

 

5. Poloha počas spánku

Je dôležité si dobre oddýchnuť, ale vedeli ste, že spôsob, akým spíte, môže ovplyvniť vrásky na čele a v tvári celkovo? Pokiaľ ležíte na bruchu alebo na boku, pravdepodobne sa vaša tvár pritlačí k vankúšu a utvoria sa „spánkové vrásky“, ktoré časom môžu byť trvalé. Môže to pre vás byť ťažké, ale pokiaľ je to možné, snažte sa spať na chrbte.


Nivea sérum

Ktoré ďalšie časti tváre sú náchylné na vznik vrások?

 

Pokožka tváre je pomerne jemná a vplyv času sa na nej podpisuje formou vrások.
 
Medzi najčastejšie oblasti patria:
– Vrásky okolo očí
Ide o drobné linky v kútikoch očí, často spôsobené žmúrením očí. Hovoríme im aj „vejáriky“.
 
– Vrásky od smiechu
Vrásky okolo úst vznikajúce úsmevom a smiechom.
 
– Vrásky od mračenia
Sú dosť podobné vráskam na čele, ale jedná sa o dve zvislé linky, ktoré sa môžu tvoriť medzi obočím a sú dôsledkom toho, že sa mračíte alebo sústredíte.


Ako sa zbaviť vrások na čele

Zbaviť sa výrazných a už hlbokých vrások môže byť ťažké, ale ak vás trápia, môžete vyskúšať množstvo rôznych ošetrení. Najjednoduchší spôsob, ako ich eliminovať, je zamerať sa na starostlivosť o pleť.

 

Ošetrenie vrások na čele pomocou inovatívnej starostlivosti o pleť

Vďaka vedeckým inováciám určite v miestnej lekárni alebo v inom obchode s kozmetikou ľahko nájdete celý rad rôznych prípravkov proti starnutiu, ktoré obsahujú pôsobivé a vysoko účinné zložky.

usmievavá blondínka

3 ÚČINNÉ ZLOŽKY, KTORÉ SA HODIA NA OŠETRENIE VRÁSOK NA ČELE

1. Kyselina hyalurónová

Okolo tejto zložky je medzi odborníkmi na starostlivosť o pleť poriadny rozruch. Kyselina hyalurónová je cenená pre svoju schopnosť zvyšovať hydratáciu a vytvárať pružnú, zdravo vyzerajúcu pleť. Označenie „kyselina“ vás síce môže odrádzať, ale nezľaknite sa – je bezpečná. Je to skvelá zložka, ktorú by ste pri formovaní svojej pravidelnej starostlivosti o pleť mali vyhľadať.
 
Kyselina hyalurónová je hlavnou zložkou radu produktov NIVEA proti prejavom starnutia vrátane radu NIVEA Cellular Expert Filler, ktorý zahŕňa denný a nočný krém aj sérum.

2. Koenzým Q10

Koenzým Q10 skvele redukuje výskyt jemných liniek a vrások. Pýtate sa, čím to je? Ide o silný antioxidant, ktorý pomáha brániť pokožku pred poškodením spôsobeným slnkom, vplyvmi okolitého prostredia a starnutím. Podporuje tiež tvorbu kolagénu, ktorý zvyšuje bunkovú obnovu a udržuje pružnosť pokožky, čím znižuje výskyt jemných liniek a vrások. Kolekcia produktov Q10 ťaží zo sily vedeckého poznania a má na pleť obrovský vplyv.
 
Spevňujúci denný krém Q10 poskytuje pri každom použití vysokú dávku Q10. Ide o fantastickú inováciu v boji proti vráskam. Vysoká koncentrácia Q10 pomáha chrániť pleť pred voľnými radikálmi a dodáva pleti energiu, ktorá jej pomáha regenerovať. Mnoho žien zaznamenalo úžasné účinky už po dvoch týždňoch.
 
Nové sérum Expertná Starostlivosť Pre Vyplnenie Vrások Q10 cielene pôsobí na oblasti, na ktoré sa chcete zamerať. Od vrások na čele až po vrásky od úsmevu alebo pri kontúre pier. Preniká hlboko cez 10 vrstiev pokožky a výsledky uvidíte v priebehu piatich minút. Zaraďte ho do svojej rutiny, aby ste dosiahli dlhodobú redukciu hlbokých vrások.

žena drží Nivea krém na tvár

Nové sérum Expertná Starostlivosť Pre Vyplnenie Vrások Q10 cielene pôsobí na oblasti, na ktoré sa chcete zamerať. Od vrások na čele až po vrásky od úsmevu alebo pri kontúre pier. 

usmievavá žena

3) Bakuchiol

Pravdepodobne ste už počuli o retinole. Bakuchiol je jeho príbuzný, ktorý sa ľahšie používa. U mnohých ľudí môže retinol spôsobiť podráždenie pleti, najmä ak majú citlivú pleť. Bakuchiol je však stopercentne rastlinná alternatíva, ktorá funguje rovnako dobre, ale bez podráždenia.
 
Tiež pomáha v boji proti jemným linkám a vráskam, účinne redukuje akné, dokáže bojovať proti nerovnomernému tónu pleti, a dokonca stimuluje tvorbu kolagénu. Je to skutočne mocná zložka, ktorú budete milovať.
 
Rad NIVEA Cellular Expert Lift, ktorý obsahuje bakuchiol, ponúka jednu z najúčinnejších starostlivosťou proti prejavom starnutia. Skúste kombinovať NIVEA Cellular Expert Lift Pure Bakuchiol Anti-Age denný krém OF30 s nočným krémom NIVEA Cellular Expert Lift. Výsledkom je 24-hodinová starostlivosť, ktorá cieli na hlboké vrásky na čele a spevňuje pleť.


PRÍRODNÉ SPÔSOBY BOJA PROTI VRÁSKAM

1. Ošetrenie kokosovým olejom
Dajte si do dlane lyžičku panenského kokosového oleja a krúživým pohybom rúk ho zahrejte. Vmasírujte ho do pokožky a zamerajte sa na miesta, ktoré vás trápia. Teraz môžete olej nechať niekoľko minút pôsobiť a opláchnuť ho, alebo ho nechať pôsobiť cez noc, aby bolo zvlhčenie intenzívnejšie. Je však na mieste upozorniť, že tejto metóde by ste sa mali vyhnúť, pokiaľ máte pleť so sklonom k akné.
 
2. Masáž tváre
Jemná masáž môže zvýšiť prietok krvi a pomôcť uvoľniť svaly na tvári. To môže prispieť k redukcii alebo odstráneniu vrások a jemných liniek. Až sa do masáže tváre pustíte, nezabudnite použiť olej, aby nedošlo k zbytočnému naťahovaniu pleti bez potrebnej hydratácie.
  
Skúste zmiešať lyžičku olivového oleja a lyžičkou kokosového oleja. Pomocou rúk alebo gua sha si jednoducho masírujte čelo pohybom smerujúcim nahor, a to po dobu asi desiatich minút. Po skončení tvár dôkladne opláchnite teplou vodou a osušte. Opakujte každý večer.

žena s dlhými tmavými vlasmi

Profesionálne ošetrenie na zmiernenie vrások na čele

Aj keď NIVEA vždy odporúča najprv neinvazívne postupy, ďalšou možnosťou je profesionálne ošetrenie. Mnoho ľudí volí aplikáciu botulotoxínu ako spôsob, ako si poradiť s vráskami na čele.
Tzv. botox je svalový relaxant, ktorý sa vstrekuje do problematických miest, kde znižuje pohyb svalov. Môže tiež zabrániť prehlbovaniu vrások. Pamätajte, že ak uvažujete o metódach, ako je injekcia botulotoxínu, je dôležité, aby procedúru vykonal odborník s náležitým vzdelaním a oprávnením. Anatómia tváre je totiž veľmi komplexná.

Ako predchádzať vzniku vrások na čele

Mnoho odborníkov na starostlivosť o pleť sa zhoduje, že najlepším spôsobom, ako bojovať s vráskami na čele, je predchádzať ich vzniku.
 
Rôzne spôsoby ošetrenia už utvorených vrások používajte aj na ich prevenciu – je oveľa jednoduchšie vráskam predchádzať, než ich zvrátiť!
 
Keď do svojej každodennej rutiny zaradíte niektoré z vyššie uvedených spôsobov ošetrenia a prípravkov, môžete reálne posilniť pružnosť svojej pokožky a kolagénu a zabrániť tvorbe vrások. Nezabudnite, že kľúčová je dôslednosť.

HLAVNE SA NEMRAČTE…

Pamätajte, že vrásky nie je potrebné „naprávať“ ani sa ich zbavovať. Nebolia a sú prirodzené. Na pleti každého človeka sa časom prejavia známky plynúceho času, v konečnom dôsledku sú známkou dobre prežitého života.
 
Ak sa vám nepáči, ako jemné linky a vrásky na čele vyzerajú, existujú spôsoby, ako ich redukovať. Dôležité je, aby ste sa vo svojej pleti cítili dobre.