Objavte svet starostlivosti NIVEA

Hľadám informácie o výrobkoch pre

Zabudnite na líčenie

No make-up: Zabudnite na líčenie

Nestrácajte čas s líčením a nechajte vašu pleť zažiariť.

Výrazné líčenie je passé, trendom je nemaľovať sa vôbec a a nechať zažiariť prirodzenú krásu vašej pleti. Fenoménu „no make-up“ podľahli i svetové hviezdy. Poradíme, ako ošetrovať pleť, aby zažiarila.

Bez mejkapu = bez starostí

Odštartovala to speváčka Alicia Keys. „Líčenie ma nebaví a stojí ma ohromné množstvo času,“ oznámila a do spoločnosti začala vyrážať bez mejkapu. Dnes už nie je jediná. Celebrít, ale i „obyčajných“ žien, ktoré vyznávajú „no make-up“ prístup, je stále viac. Mimochodom, stačí sa mrknúť napr. na Instagram a na hashtag #nomakeup.

Bez mejkapu, bez starostí

Ak patríte k ženám, ktoré mejkap milujú a na každodenné líčenie nedajú dopustiť, možno práve vďaka novému trendu zistíte, že i prirodzená krása má niečo do seba. Ráno ušetríte čas, môžete sa bez stresu naraňajkovať alebo si dokonca pospať, a peniaze inokedy investované do nových líčidiel môžete minúť na niečo úplne iné. 

Tiež odpadajú starosti s tým, aké výrazné líčenie zvoliť do práce, prípadne i to, ako sa nalíčiť, ak nosíte dioptrické okuliare. Ani šport už nebude problém – biatlonistke Gabriele Koukalovej to nalíčenej na lyžiach naozaj pristane, ak ale líčenie na šport podceníte, šminky sa vám rozmažú a vy budete vyzerať skôr ako panda. Bez ohľadu na to, že „no make-up“ prístup je maximálne praktický v lete pri vode.  

Vďaka „no make-up“ trendu jednoducho otestujete i svoje sebavedomie... Ako sa asi budete cítiť, keď prvý raz vyrazíte do práce bez starostlivo nanesených liniek a riasenky? Skvele! Ak teda dodržíte našich 5 zlatých pravidiel.

5 pravidiel pre skvelý vzhľad i bez líčenia

To, že sa nebudete líčiť, rozhodne neznamená, že sa o pleť nebudete starať. Naopak – aby ste si mohli dopriať luxus vyraziť bez nalíčenia do ulíc, musí byť vaša pleť perfektne vyčistená, hydratovaná a rozjasnená. Poradíme vám, ako na to. V piatich jednoduchých krokoch.

Pravidlo č. 1 – Pleť čistite ráno i večer

Venujte dostatok času starostlivému čisteniu pleti. Urobte si z čistenia ranný a večerný rituál. „Iba dokonale vyčistená pleť môže počas spánku nerušene regenerovať, dostatočne „dýchať“ a tiež vstrebávať ošetrujúce prípravky,“ hovorí Hana Modrá, odborná kozmetická konzultantka značky NIVEA.

„Ak sa ošetrujúce prípravky nanášajú na pokožku bez predchádzajúceho vyčistenia, účinné látky sa nedostávajú k povrchu kože, nevstrebávajú sa a pleť sa „dusí“. Pleť je potom unavená, sivastá a stráca kondíciu. Naopak, čistá pleť dobre regeneruje a maximálne využíva aktívne látky z kozmetiky, čo sa potom prejaví na jej vzhľade i bez mejkapu,“ dodáva. Dôkladnú očistu a hydratáciu zaistí Upokojujúca ošetrujúca micelárna voda.

Starostlivé čistenie je základné pravidlo pre krásu a sviežosť. Prečítajte si podrobný článok o tom, ako na čistenie pleti tváre.

Čistenie pleti

 Správny pitný režim

Pravidlo č. 2 – Hydratujte, hydratujte, hydratujte…

Hydratácia je základom zdravej a krásnej pleti. Dôležitý je správny pitný režim (vypite aspoň 2,5 litra tekutín každý deň) a kvalitná hydratačná starostlivosť – krémy,  ktoré pokožku nielen hydratujú, ale i posilňujú jej ochrannú bariéru.
Siahnuť môžete napríklad po Energizujúcom dennom kréme proti vráskam Q10 plus. Ten obsahuje okrem Q10 i výťažky z goji a pomáha nielen v boji proti vráskam, ale i proti príznakom únavy.

Vďaka vnútornej i vonkajšej hydratácii si koža udrží svoju pružnosť a sviežosť – navyše predídete predčasnému vzniku prvých vrások, ktoré často nebývajú ani tak dôsledkom starnutia, ako skôr zlej hydratácie pleti.
 

Pravidlo č. 3 – Dožičte pleti každodennú masáž

Aby si koža zachovala svoj mladistvý vzhľad a účinné látky obsiahnuté v kozmetike využila čo najlepšie, dožičte jej každodennú masáž – skrátka krémy či séra vmasírujte do kože krúživými pohybmi a poklepkávaním prstov. Nebojte sa pri tom jemne pritlačiť! Pri výbere kozmetiky zohľadňujte nielen typ pleti, ale i svoj vek – mladá pleť totiž potrebuje hlavne hydratáciu a starnúca, naopak, ocení krémy s vyšším obsahom výživných látok.

Preto používajte omladzujúce ošetrujúce séra, ktoré obsahujú najvyššiu koncentráciu účinných látok zo všetkých výrobkov. Siahnuť môžete napríklad po Perlovom sére proti vráskam s najvyšším obsahom koenzýmu Q10 zo všetkých výrobkov NIVEA.

Pravidlo č. 4 – Rozjasnenie pleti zaistí krém

Na rozjasnenie pleti nepotrebujete mejkap. Stačí použiť BB krém, ktorý pleť rozžiari a špeciálny očný krém, ktorý vie pomocou pigmentov a špeciálnych svetlo odrážajúcich čiastočiek zamaskovať vrásky a kruhy pod očami. Tieto krémy navyše väčšinou pleť i vyhladzujú, takže sa svetlo oveľa lepšie odráža a pleť na pohľad vyzerá mladšia a svieža.

Minerálne pigmenty, ktoré vyhladzujú drobné nedokonalosti a jemne tónujú okolie očí, sú obsiahnuté v Očnom rozjasňujúcom kréme Cellular Perfect Skin. Vyskúšajte ho!

Krásne pery

Pravidlo č. 5 – Krásne pery ako vaša hlavná zbraň

I bez mejkapu a výrazného rúžu môžete vyzerať čarovne. Pre decentné zvýraznenie pier postačia ľahké tónovacie balzamy na pery, ktoré pery ošetrujú a pritom ich skrášlia jemným leskom. Pery ošetrujte balzamom na pery večer pred spaním a tiež počas dňa, kedykoľvek si spomeniete. 

Občas perám dožičte intenzívnejšie ošetrenie vo forme peelingu a výživnej masky – jemným prejdením zubnou kefkou odstráňte z pier drobné šupinky kože, a potom na pery naneste vrstvičku medu alebo ich natrite olivovým olejom. Vďaka takej starostlivosti budú pery stále jemné a bez praskliniek. Mať v kabelke vždy poruke kvalitný balzam na pery by malo byť samozrejmosťou.
  
Ak i po prečítaní článku nedáte na perfektné líčenie dopustiť, prečítajte si naše rady a tipy, ako na krásny mejkap po celý deň.
PRODUCTSTAGE_BG

Nivea pre prirodzenú krásu vašej pleti

Upokojujúca ošetrujúca micelárna voda
(87)
200 ML
Perlové sérum proti vráskam Q10 POWER
(114)
40 ML
Spevňujúci denný krém proti vráskam Q10 POWER
(159)
50 ML
Labello Balzam na pery Original
(189)
5,5 ML
NIVEA Care Upokojujúci krém
(112)
200 ML
NIVEA Care Výživný krém, 50 ml
(40)
50 ML
NIVEA Care Výživný krém, 200 ml
(48)
200 ML
NIVEA Soft 200 ml
(136)
200 ML