Objavte svet starostlivosti NIVEA

Hľadám informácie o výrobkoch pre

Športujete pravidelne? Tak svoje telo ošetrujte správne aj po cvičení!

Urobte pre svoje zdravie maximum: doprajte si po cvičení správnu starostlivosť aj výživu

Chodíte pravidelne cvičiť? Výborne! Cvičenie prospieva vášmu zdraviu, postave, ale aj nálade. Viete, aké zmeny sa s vaším telom dejú, keď prídete unavená z fitnescentra? A viete, čo v takej chvíli vaše telo potrebuje? Ak ešte nie, poďme sa na to pozrieť spoločne.

Pravidlo č. 1: po cvičení ihneď do sprchy

Nejde len o pocit – sprchovanie po fyzickej námahe prospieva zdraviu vašej pokožky i tela.

Čo vaše telo po cvičení najviac potrebuje?

Dali ste si do tela pri náročnom tréningu a teraz máte pocit, že bod „pre zdravie“ už je pre dnešok splnený? V skutočnosti sa efektivita vášho cvičenia priamo odvíja od toho, aké aktivity zvolíte po ňom. Len čo docvičíte, mali by ste si starostlivo pretiahnuť svaly, uvoľniť sa a dopriať svojmu telu veľký pohár vody.

Čo najskôr by ste sa tiež mali osprchovať. Počas cvičenia vaše telo vyplavuje škodlivé látky a vy určite nechcete, aby zostali na pokožke. Sprcha vám tiež pomôže uvoľniť svalové napätie a otvorí póry v koži – vďaka tomu sa vaše telo rýchlejšie ochladí a upokojí.

Sprcha hneď po tréningu: aké má výhody?

  • Zbavíte sa všetkých baktérií, ktoré sa na vlhkej spotenej pokožke počas cvičenia množia.
  • Pokožka vďaka tomu nebude náchylná na vznik nepríjemných vyrážok alebo zápalov.
  • Vlažná sprcha výborne uvoľní vaše svaly – a vy si počas nej príjemne oddýchnete.
  • Pokožka ochladená potom sa počas sprchy príjemne prekrví a otvorí svoje póry na dýchanie.

Sprcha ihneď po cvičení: zaslúžená vzpruha a regenerácia

Občas dá cvičenie nášmu telu naozaj zabrať a cítime sa po ňom vyčerpaní a slabí. Osviežujúca sprcha nie je len spôsobom, ako sa zbaviť potu, dáva nám tiež chvíľku na vydýchnutie a upokojenie mysle.

Sprchové gély, ktoré vás po cvičení zaručene povzbudia

Večer pred spaním sa možno radi upokojujete sprchovým gélom s bylinkovou vôňou, po tom, čo ste ale v posilňovni takmer vypustili dušu, určite hľadáte niečo povzbudzujúce. NIVEA Osviežujúci sprchový gél Lemongrass & Oil je to pravé! Svieža vôňa citrónovej trávy prebudí vaše zmysly, ošetrujúci olej sa zase dôkladne postará o hydratáciu vašej pokožky.

Máte radšej jemnejšie kvetinové vône? Vyskúšajte NIVEA Osviežujúci sprchový gél Waterlily & Oil alebo NIVEA Osviežujúci sprchovací gél Hawaii Flower & Oil. O chvíľu sa budete cítiť ako znovuzrodená!

A čo povzbudzujúca starostlivosť pre mužov? NIVEA Sprchový gél pre mužov Power Refresh vás osvieži tak, že budete zo sprchy odchádzať nabití energiou. Špeciálne zloženie s mentolom a povzbudzujúcou vôňou mäty uvoľní natiahnuté telo a zjemní pokožku. Navyše ho môžete použiť aj na tvár a vlasy.     

Výživa pre vaše svaly: čo jesť po cvičení?

Bez správneho stravovania môže byť cvičenie kontraproduktívne. Ako zabezpečiť, aby vaše telo po fyzickej námahe netrpelo a prijalo dostatok živín pre tvorbu svalov?

Prečo je výber správneho jedla taký dôležitý?

Možno si hovoríte, že je pravidelné cvičenie priama cesta k zdraviu – máte pravdu, ale len z polovice. Bez potrebných živín nemôže naše telo správne fungovať a namáhavé cvičenie mu môže dokonca ublížiť. Ak pravidelne cvičíme, ale po cvičení neprijmeme dostatok kvalitnej stravy, cítime sa väčšinu času unavení a naše svaly nie sú schopné naberať na hmote. Správna výživa nám naopak zaistí dobrú fyzickú formu a pomôže nám získať vysnívanú postavu.

Čo presne ale telo potrebuje? Možno máte po náročnom tréningu chuť na naozaj sýte jedlo – nebráňte sa. Po cvičení si telo zaslúži dostatok bielkovín, tukov i sacharidov, to ale ešte neznamená, že musíte zjesť dva hamburgery. Najlepšie urobíte, keď do svojho jedálneho lístka zaradíte veľa zeleniny, bieleho mäsa, obilnín a tiež strukovín.

Nezabudnite tiež na dostatočný príjem tekutín! Ak naozaj poctivo cvičíte, zaslúži si vaše telo aspoň 3 litre vody denne.

Naše odporúčanie pre vás