jemná starostlivosť pre jemné vlásky


ABY BOLO UMÝVANIE VLÁSKOV ZÁBAVOU BEZ PLAČU A SLZIČIEK.

Ako bábätko zabaviť, aby sa namiesto plakania pri kúpaní smialo? Vyskúšajte pár overených tipov.

Zabavte svoje bábätko a kúpanie si bude užívať

Aké tajomstvo sa skrýva za bezproblémovým umývaním vláskov?

Okrem správnej starostlivosti je dôležitým predpokladom hladkého priebehu umývania vláskov i vaša empatia. Keďže väčšina detí nemá rada vodu na tvári, umývanie vláskov musí byť zábavné a hravé. Buďte pripravená, obrňte sa bezmedznou trpezlivosťou a dajte dieťatku čas. Neustále na neho hovorte pokojným, povzbudzujúcim tónom hlasu, aby sa uistilo, že sa nie je čoho obávať. 

Pre niektoré bábätká sú hry vo vode skvelou zábavou. Rodičia často najskôr dieťatko umyjú a až potom ho nechajú sa hrať. Vaše bábätko bude ale pokojnejšie, keď sa najskôr pohrá a detský šampón mu nanesiete až nakoniec. Dieťatko sa bude hrať v čistej vode a nebude mu na hlavičku zima.

Miluje vaše bábätko vodu a kúpanie? Prihláste sa na spoločný kurz plávania! Spolu s mamičkami si čvachtanie užijú všetci malí plaváčkovia.

Nasledujúce body pomôžu vám i vášmu dieťatku zostať v pokoji:

  • Nerobte z umývania hlavy vedu. 
  • Hrajte sa s bábätkom a spievajte mu, nech je pre neho umývanie zábava. 
  • Odveďte jeho pozornosť od umývania obľúbenými hračkami.
  • Počas zábavy mu akoby mimochodom umyte a opláchnite vlásky.
  • Môžete vyskúšať i nafukovací šilt, ktorý zabezpečí, že sa bublinky a voda nedostanú dieťaťu na tvár.
  • Odveďte jeho pozornosť od umývania pre neho zaujímavou sprchovou hlavicou a vlásky mu opláchnite špongiou skôr než tečúcou vodou. 


Používajte šetrný detský šampón

Nezaťažujte jemné detské vlásky nevhodnými šampónmi a používajte špeciálne, šetrné detské výrobky. Vyskúšajte napríklad NIVEA BABY Pure & Sensitive umývací gél na tvár, telo a vlásky špeciálne vyvinutý pre bábätká a malé deti. Dieťatku ním môžete umyť telíčko i vlásky naraz, zloženie s harmančekom chráni detskú pokožku pred vysušením a je veľmi šetrný i k citlivým očiam.


Detské vlásky ešte len zosilnia

Detské vlásky sú omnoho jemnejšie než vlasy dospelých, preto sa o ne starajte so zvýšenou pozornosťou a šetrnosťou. Tiež ľahšie vytvára kučery a prstence, keďže sú oveľa tenšie a ľahšie než vlasy dospelých. Farba vláskov i pokožky je zatiaľ svetlejšia, než tomu bude o dva až tri roky.


Detská pokožka je tak hebká a jemná – k ošetreniu potrebuje tie najšetrnejšie prípravky. Zaujíma vás starostlivosť o pokožku našich najmenších?