Výlety s deťmi – kam vyraziť a čo si zabaliť?

Poradíme vám, kam vyraziť a čo si so sebou zabaliť, aby si výlet užil nielen váš malý turista, ale aj vy! Buďte pripravená a nenechajte si pokaziť výlet nejakou nepríjemnosťou.

VYRÁŽATE NA VÝLET A UŽ JE VÁS O JEDNÉHO VIAC?

Predovšetkým: Výlet prispôsobte veku a schopnostiam vášho najmenšieho. Nepodceňte prípravu a všetko si dobre naplánujte. Sledujte predpoveď počasia, zistite si otváracie hodiny a preskúmajte trasu. A buďte pripravená aj na neočakávané situácie.

Kam na výlet s deťmi?

Trasu voľte podľa schopností a zručností vášho potomka. Neplánujte príliš dlhý výstup a pamätajte na to, že veľké nadšenie nezožne ani monotónne rozprávanie o histórii hradu či zámku. To pravé orechové nebude ani návšteva múzea, kde sa často nesmie na exponáty siahať.

Radšej vyrazte do zoologickej záhrady, akvaparku alebo napríklad do zábavného parku, ktorý myslí aj na tých najmenších.

Čaká vás prvá dovolenka s bábätkom? Prečítajte si, ako ju zvládnuť.
Autom alebo vlakom?

Autom alebo vlakom?

Prvou ťažšou skúškou je samotná cesta. Pred vami je totiž neľahká úloha: zaistiť, aby malo dieťa komfort a nenudilo sa. Ak vyrazíte na výlet autom, cestu môžete prispôsobiť potrebám najmenšieho. Avšak príjemnejšia môže byť cesta vlakom. Dieťa sa môže voľne pohybovať a vy sa mu môžete naplno venovať. 

Nudu zažehná obľúbená alebo ešte lepšie nová hračka a rôzne hry pre najmenších. A aby hranie tak skoro neomrzelo, pripravte si odmenu pre víťaza.


ČO SO SEBOU?

Čo so sebou?

Čo so sebou?

Byť pripravená a predvídať znamená vziať si so sebou veľké množstvo (ne)potrebných vecí: Pršiplášť, desiatu, dostatok tekutín, teplejšie i náhradné oblečenie, keď sa vaša ratolesť nestihne rýchlo vypýtať „na malú“, aj nevyhnutné prípravky prvej pomoci.

Skvelou voľbou sú NIVEA BABY Multifunkčné obrúsky Toddies, ktoré spoľahlivo a jednoducho očistia nečistoty z pokožky vášho dieťatka. Poradia si so zmrzlinou na tvári, čokoládou na rukách i so špinavým zadočkom. 

Zabudnúť by ste nemali ani na kvalitnú kozmetiku pre deti. Detská pokožka je veľmi citlivá nielen na slnečné žiarenie. Je potrebné ju chrániť aj pred vetrom a chladom, ktorý môže spôsobiť nepríjemné podráždenie a začervenanie. 

Pozor na sparné leto aj chladné dni

V horúcich letných dňoch pribaľte detské mlieko na opaľovanie s vysokým ochranným faktorom. Staviť môžete na okamžitú a dlhodobú ochranu: NIVEA Vreckové detské mlieko na opaľovanie, ktoré sa vďaka 50 ml vreckovému baleniu vojde do každého batôžku. Nezabudnite na pokrývku hlavy a slnečné okuliare.

V chladných zimných mesiacoch zasa pribaľte NIVEA BABY Ochranný krém proti chladu a vetru. Krém neobsahuje vodu, rýchlo sa vstrebáva a zanecháva na pokožke ochranný film.
Výlety do zoo
Pozor na sparné leto

Bez kočíka alebo iba s ľahkým golfovým kočíkom

Bez kocika

Veľký a ťažký kočík nechajte doma. Dieťaťu obujte kvalitné topánky a nechajte ho cupkať. Keď ho začnú bolieť nožičky, vezmite dieťa do ergonomických nosidiel či krosien, alebo posaďte do golfového kočíka, ktoré sú na výlet ideálne. Sú ľahké a skladné. Dopredu si však zistite, či je cesta vhodná pre kočík. Pár krokov môže ušetriť aj odrážadlo alebo trojkolka.

A v neposlednom rade si so sebou vezmite dobrú náladu. Stres nechajte doma a naplno si užívajte báječné chvíle a radosť z poznávania nových vecí vášho najmenšieho drobčeka.