Krásna aj pri cvičení

Krásna aj pri cvičení: Líčiť sa alebo nie?

A AKO PLEŤ PO CVIČENÍ OŠETROVAŤ?

Na sociálnych sieťach na nás neustále vyskakujú fotky z posilňovne, na ktorých má žena nielen krásnu postavu, ale aj dokonalý mejkap bez jedinej stopy po pote alebo červených líčkach. Keď si však chcete zaobstarať rovnakú fotku, radšej to čoskoro vzdáte. Ako to len tie mediálne hviezdy robia? Pozrime sa tomu spoločne na zúbok.

Líčiť alebo nelíčiť? To je otázka

Niektoré ženy si pri zmienke o líčení v spojitosti s cvičením ťukajú na čelo, iné bez neho cvičiť neodchádzajú. Na otázku, či sa pred cvičením líčiť, jednoznačná odpoveď skrátka neexistuje. Môžeme si však uviesť jednotlivé pre aj proti mejkapu pri cvičení!

Prečo sa líčiť?

 • Môžete si pri cvičení robiť krásne „selfíčka“, ktorých sú plné sociálne siete.

 • A teraz vážne: Po cvičení vám nachystať sa do práce nezaberie veľa času.

 • Niektoré ženy potrebujú aspoň trochu mejkapu pre pocit sebaistoty.
Krásna aj pri cvičení

Prečo mejkap vynechať?

 • Väčšia vrstva mejkapu pri športe upcháva póry, čo môže viesť ku kožným problémom.

 • Nie vždy musia líčidlá zostať na svojom mieste. K „pandím očiam“ alebo nevzhľadným ryhám vo vrstve mejkapu je po intenzívnom tréningu už len kúsok.

 • Pre pleť je dôležité užiť si niekedy chvíľky bez akýchkoľvek produktov, doprajte jej to.

Zabudnite na full mejkap

Menej znamená viac. A pri líčení sa pred cvičením to platí dvojnásobne! Použite tak len to najnutnejšie. Ako by takýto mejkap do fitnescentra mohol vyzerať?

Na začiatku máte dokonca 2 možnosti:

 1. Buď môžete na tvár naniesť ľahký denný krém (napríklad NIVEA Rozjasňujúci denný krém Naturally Good, ktorý pleť intenzívne hydratuje a má antibakteriálne účinky) a doplníte ho ľahkým púdrom pre zmatnenie a korektorom pre zakrytie nedokonalostí.
 2. Alebo môžete staviť na NIVEA Denný BB krém OF 15 – svetlý odtieň. Ten zjednotí tón pleti, ale zároveň nedôjde k upchávaniu pórov, pretože nie je taký ťažký ako klasický mejkap.
 3. Potom zvýraznite oči pomocou vodoodolnej riasenky. 
 4. Obočie môžete dokresliť pomocou gélu na obočie, ktorý perfektne drží a len tak sa nerozmaže! 
 5. Teraz už len hydratovať pery. Zlatou strednou cestou medzi balzamom na pery a rúžom je NIVEA Tónovací balzam na pery Soft Rosé, ktorý pery hydratuje a zároveň ľahko zafarbí – skrátka, win win!

A to je celé! Zvyšok svojej kozmetickej výbavy schovajte do zásuvky a zamknite ju.

S týmto ľahkým mejkapom sa budete cítiť vo svojej koži, ale zároveň budete mať istotu, že sa vám pri cvičení nezmyje z tváre.


A čo s vlasmi?

 • Mejkap už máte hotový, ale aký účes si urobiť? Dôležité je, aby vám vlasy pri cvičení nepadali do tváre. Nehodia sa teda rozpustené vlasy, ktoré by vám nielen prekážali, ale tiež by vám bolo horúco.

 

Krásna aj pri cvičení

Po cvičení vás zachráni suchý šampón

Vyrážate ihneď po cvičení do práce? Potom iste hľadáte spôsob, ako sa zbaviť spotených vlasov ľahko a rýchlo. Nevešajte hlavu, riešenie existuje. Zachráni vás NIVEA Suchý šampón, ktorý účinkuje okamžite. Okrem toho, že vlasy zbaví potu a mastnoty, dodá im objem a prepožičia im sviežu vôňu!

Vždy sa odličujte!

Či už ste po cvičení, alebo ste prišli domov z práce, nezabudnite sa odlíčiť. Pleť si potrebuje po celom dni oddýchnuť a zbaviť sa všetkých nečistôt, ktoré sa na ňu nachytali. Nebojte sa, odličovanie nemusí byť vždy zdĺhavé a náročné. Vďaka NIVEA Expertnej micelárnej vode vám vyčistenie tváre zaberie iba pár sekúnd. Navyše na tvári nezanechá žiadne zvyšky mejkapu ani mastný filter. 
Krásna aj pri cvičení
Krásna aj pri cvičení