Vaša pleť, pokožka a vlasy verzus dlhé cestovanie: Tipy a triky, ako ho zvládnuť

Či už máte pred sebou dvojhodinový let alebo celodennú púť, je dobré sa na to pripraviť. Tým nemyslíme poriadnu desiatu, ale správnu starostlivosť o telo. Máme pre vás tipy, ktoré vám na cestách zachránia vlasy, pleť i mnohé ďalšie.

Pohodlie na prvom mieste: Ako sa obliecť do lietadla?

Náš tip. Ak máte pred sebou dlhý let, nezabudnite si do príručnej batožiny zabaliť teplé ponožky, iste sa vám na palube budú hodiť!

Cestovanie môže byť niekedy veľmi náročné, zdĺhavá cesta je únavná a veľakrát sme z nej unavení a rozlámaní ešte ďalší deň. Máme pre vás tipy, ktoré vám cestu spríjemnia, či už ide o vhodné oblečenie alebo drobné novinky.

  • Myslite na to, že aj keď letíte na dovolenku v lete a vonku je 30 stupňov, v lietadle je kvôli klimatizácii chladno. Rozhodne tak nepodceňte množstvo oblečenia, ktoré si vezmete na palubu lietadla. Určite siahnite po oblečení s dlhými rukávmi.
  • To posledné, čo si pri cestovaní prajete je, aby vás tlačili džínsy či upnutá košeľa. Dajte prednosť pohodliu a oblečte si svoju obľúbenú teplákovú súpravu. Budete tak mať pohodlie a cesta bude hneď o niečo znesiteľnejšia.

  • Okrem pohodlného oblečenia nezabúdajte ani na pohodlnú obuv. Vyvarujte sa podpätkov či sandálov. Počas dlhých letov sa vyzujte: Samozrejme, myslite ale na správnu hygienu – žiadny z vašich spolucestujúcich sa nechce zoznamovať so zápachom vašich chodidiel.

Máte pred sebou dlhú cestu? Vyhnite sa mejkapu

Klimatizácia v lietadle zanecháva na pleti pekný zmätok. Ako zmierniť jej dopady? Odložte mejkap na neskôr a do lietadla si na tvár naneste iba NIVEA Care Výživný krém, ktorý pleti poskytne intenzívnu výživu a hydratáciu, čo je presne to, čo na dlhých cestách vaša pleť potrebuje.

Krém je navyše v praktickom cestovnom balení, a tak ho môžete mať poruke aj na palube lietadla. Tam totiž môžete vnášať tekutiny, krémy a gély len v baleniach, ktoré nie sú väčšie ako 100 ml.

Maska na tvár ako najlepší partner na cesty

Ak sa na niečom podpíše cestovanie lietadlom, potom to bude vaša pleť. Dôsledkom klimatizácie má tendenciu sa vysúšať a po niekoľkohodinovom lete si budete pripadať staršia o niekoľko rokov. Možno tomu však čiastočne zabrániť. Ako? Stačí si do príručnej batožiny pribaliť NIVEA 10-minútovú detoxikační textilnú masku Urban Skin.

 

Nielenže si na palube lietadla doprajete príjemný relax, ale vaša pleť bude hydratovaná vďaka arganovému oleju a bambuckému maslu. Navyše masku nemusíte oplachovať, stačí jej zvyšky po zložení votrieť do pleti.

Mimochodom, keď už sme pri maskách: Neoceniteľným pomocníkom je aj maska na oči, ktorá vás utlmí od všetkého diania v lietadle a vy si môžete lepšie pospať.


Vlasy ako zo žurnálu aj pri cestovaní

Náš tip. Pribaľte si do kufra NIVEA Suchý šampón. Vďaka nemu budú vaše vlasy v priebehu pár sekúnd voňavé, hebké a získajú späť svoj objem.

Poznáte to, nastúpite do lietadla s krásne natočenými vlnami a po ôsmich hodinách letu vystúpite so zmoknutou slamou, ktorá nedrží tvar. Základom toho, ako sa vyhnúť #badhairday po pristátí, je správna voľba účesu.

Zabudnite na rozpustené vlasy. Nielenže vám polezú všade, ale tiež majú tendenciu sa viac zamotávať a mastiť. Ideálnym riešením na cesty je vysoký drdol (ale nie extrémne utiahnutý!) alebo nízky chvost. Vlasy budú zopnuté, a vy sa tak budete môcť pohodlne oprieť a relaxovať. Naopak, neodporúčame chvosty, ktoré môžu po dlhšej dobe spôsobiť bolenie hlavy z ich utiahnutia.


Žiadne napuchnuté nohy a popraskané pery

Možno ste si všimli, že pri dlhších cestách máte opuchnuté nohy. Je to kvôli hromadeniu krvi. Takéto opuchy môžu spôsobiť svrbenie i bolesti. Je však možné sa im vyhnúť.

Ak vám nohy opúchajú len ľahko, vtedy postačí, keď sa z času na čas prejdete po lietadle/autobuse, párkrát za hodinu zakrúžite členkami a budete dostatočne piť. Ak vás opuchy trápia viac, vyskúšajte kompresné pančuchy, ktoré zaistia správny obeh krvi a opuchom predídu. Zakúpite ich takmer v každej lekárni či zdravotníckych potrebách.


5 #musthaves, ktoré vám spríjemnia let

Hodiny a hodiny sedenia na jednom mieste sú únavné, nepohodlné a nudné. Máme pre vás niekoľko noviniek, ktoré vám cestu spríjemnia!

  1. Cestovný vankúšik pod hlavu: Za túto vecičku budete vďační nielen vy, ale predovšetkým vaša krčná chrbtica. Vďaka cestovnému vankúšiku si na cestách pohodlne zdriemnete. Zoženiete ho na internete, v zdravotníckych potrebách, ale aj na letiskách.
  2. Stiahnuté filmy alebo knižka: Keď sa ponoríte do fiktívneho sveta hlavných postáv deja, ani si neuvedomíte, ako rýchlo čas beží!
  3. Žuť, žuť, žuť!: Pri vzlete a pri pristátí vzniká veľký tlak, kvôli ktorému nám často zalieha v ušiach. A to môže byť veľmi bolestivé. Preto si na palubu nezabudnite pribaliť balíček žuvačiek či svoje obľúbené cukríky. Vďaka žuvaniu vám v ušiach nebude tak veľmi zaliehať.
  4. Osviežia aj očistia: Ak je jedna vec, ktorá nesmie chýbať vo vašej príručnej batožine, potom sú to NIVEA Micelárne obrúsky. Tie vás zachránia, keď vaša pleť volá po osviežení, aj keď na seba vylejete kávu.
  5. Hlavne voňať: Vedeli ste, že na palubu lietadla si môžete vziať kozmetiku do 100 ml? S pokojom na srdci si tak môžete zabaliť NIVEA Antiperspirant B&W Invisible Clear, ktorý má praktické cestovné balenie a zachráni vás od nepríjemného potenia a zápachu.