Späť do sandálov! Vieme, ako po zime opäť získať výstavné chodidlá

Nemusíte chodiť na pedikúru – svoje nohy môžete rozmaznávať aj doma. Už čakajú, keď ich zase vytiahnete na slnečné svetlo – vaše obľúbené letné topánočky! Lenže čím krajšie sandálky máte, tým viac pozornosti sa upína na vaše chodidlá. A tými si predsa prvý dojem pokaziť nenecháte. Žiadne obavy, nemusíte sa potiť v teniskách, kým na vás nepríde rad na pedikúre. Starostlivosť o nohy hravo zvládnete aj doma!

Aj chodidlá potrebujú pravidelnú starostlivosť

Trápi vás tiež? Strašiak všetkých letných topánok menom stvrdnutá koža sa nevyhýba ani tým najladnejším nôžkam. A jediný spôsob, ako sa pred ním ubrániť, je pravidelne kožu na nohách ošetrovať. Ako na to?

Stvrdnutá koža na nohách: Vaše chodidlá má chrániť

Keď chodíte bosí po trávniku, v piesku alebo napríklad po podlahe pokrytej legom, určite by ste si nepriali, aby koža chodidiel bola taká tenká a náchylná ako pokožka na zvyšku tela. Tvrdá koža na chodidlách má svoje opodstatnenie –  to ale ešte neznamená, že musí vytvárať polcentimetrovú žltkastú vrstvu.

V topánkach, ktoré sú nám tesné, tlačí nás v nich päta alebo sú zle tvarované, vzniká trenie a koža na nohách sa podráždi. Toto podráždenie potom dáva telu signál, že je koža na nohách stále málo odolná a potrebuje zosilniť. Problém so stvrdnutou kožou je na svete.

Protection for feet

Chráňte svoje chodidlá starostlivosťou

Ako tvrdnutiu kože na chodidlách zabrániť? Odpoveď je jednoduchá. Vaše nohy musia cítiť dokonalé pohodlie – v topánkach, ktoré nosíte, aj v starostlivosti, ktorú im venujete.

Komplikovaná stavba: Z čoho sa naše nohy vlastne skladajú?

  • Ľudské chodidlá tvorí 19 svalov, 107 väzov a 28 kostí. To je štvrtina z celkového počtu kostí v tele.
  • Koža na chodidlách je veľmi pevná a silná. Chodidlá obsahujú minimum podkožného tkaniva.
  • Najvrchnejšiu, stvrdnutú vrstvu, nie sú spodnejšie vrstvy kože schopné vyživovať a chrániť. Preto sa veľmi často vysušuje a praská.
  • Ak je koža chodidiel vystavená neustálemu tlaku a treniu, rýchlejšie tvrdne, rohovatie a vytvára bolestivé mozole. K ich liečbe našťastie pomáhajú špeciálne chladivé gély a náplasti.
  • Aby stvrdnutá vrstva kože nevytvárala nevzhľadné šupiny, potrebuje hydratovať a vyživiť. Keď sa preto nabudúce budete rozmaznávať telovým mliekom, nezabudnite ani na chodidlá – vyskúšajte napríklad Regeneračné telové mlieko Repair & Care, ktoré celé vaše nohy krásne hydratuje.

Čo nevidieť odhalíte nielen chodidlá, ale skoro celé nôžky. Naučte sa, ako správne ošetrovať suchú pokožku na nohách, a oslňte v šortkách a sukniach!


Domáca pedikúra pre krásne a hladké chodidlá

Urobte si chvíľku pre seba a jemnú starostlivosť tentokrát venujte svojim chodidlám.
horúca kúpeľ
Doprajte starostlivosť najopomínanejšej časti svojho tela

Horúci kúpeľ – ten najpríjemnejší začiatok vašej starostlivosti

Začnite príjemne a od domácej pedikúry vás už nabudúce nič neodradí – vďaka horúcemu kúpeľu totiž budete relaxovať a ošetrovať zároveň. Do lavóra alebo vaničky napustite teplú vodu a pridajte pár kvapiek esenciálneho oleja – koža na nohách potom ľahšie zmäkne a vôňa vás navyše uvoľní.
odstráňte stvrdnutú kožu
Doprajte starostlivosť najopomínanejšej časti svojho tela

Odstráňte stvrdnutú kožu – šetrne, ale dôkladne

Po 15 minútach kúpeľa budú vaše nohy pripravené na ďalší krok. Najprv sa pomocou peelingu zbavte odumretých kožných buniek a až potom siahnite po pemze alebo špeciálnom pilníku na nohy. Oškrabte stvrdnutú kožu, ale nedrhnite príliš, aby nedošlo k podráždeniu.
Nechajte kožu odpočívať
Doprajte starostlivosť najopomínanejšej časti svojho tela

Nechajte kožu odpočívať – a seba s ňou

Len čo bude stvrdnutá koža preč, nesmiete zabudnúť na posledný krok – hydratáciu. Natrite chodidlá hutným telovým mliekom, ako je NIVEA Výživné telové mlieko Body Milk, oblečte ich do jemných bavlnených ponožiek a relaxujte. Koža na nohách krásne zmäkne a zostane hebká.

Krásne upravené chodidlá sa v sandálkoch budú vynímať

  • Nezabudnite na starostlivosť o nechty – ostrihajte ich, kým sú zmäknuté z kúpeľa a precízne ich vytvarujte.
  • Ľahšie vám to pôjde so špeciálnymi klieštikmi – nechty sa po nich nerozštiepia tak ako s nožničkami.
  • Nasledujte prirodzený tvar palca, ale zastrihávajte nechty na nohách vždy pozdĺžne, aby vám nezarastali do okrajov kože.
  • Ak majú nechty sklon sa lámať, môžete ich dotvarovať skleneným pilníkom.
  • Potom už stačí len popadnúť špeciálny olej a ošetriť ním nechty i priľahlú kožičku – s domácou pedikúrou máte pre dnešok splnené!

Tip: Chcete, aby boli vaše chodidlá čím ďalej mäkšie? Doprajte im pravidelnú hydratáciu po večernom kúpeli, zalezte si s bavlnenými ponožkami do postele a nechajte hydratačný krém vstrebať cez noc. Ráno bude stvrdnutá koža zase o trochu jemnejšia!


Topánky odhoďte – a doprajte si jemnú masáž

Go barefoot
Vedeli ste, že na chodidlách sa nachádza veľké množstvo nervových zakončení? Práve preto je chôdza naboso v piesku taká príjemná. Doprajte si jemnú masáž, keď budete mať príležitosť prejsť sa po čistej pláži alebo čerstvo pokosenom trávniku. Prospejete tak nielen svojim chodidlám, ale aj mysli.