Velmi suchá pokožka

Veľmi suchá pokožka potrebuje vašu starostlivosť

AKO POSILNIŤ PRÍRODNÚ OCHRANNÚ VRSTVU VAŠEJ POKOŽKY.

Vonkajšie teploty klesajúce pod bod mrazu, suchý vzduch a znížená tvorba kožného mazu majú na pokožku v zime veľký vplyv a spôsobujú jej vysychanie. Podráždená a suchá pokožka potrebuje výnimočnú starostlivosť.

Starostlivosť o veľmi suchú pleť

Čo spôsobuje, že je vaša pokožka tak suchá?

Niektorí z nás majú veľmi suchú pokožku už od prírody, iných trápi začervenanie a svrbenie iba v zimných mesiacoch. Ak vynecháte tú správnu starostlivosť, výsledkom bude drsná a popraskaná koža, ktorú budú sprevádzať pocity nepríjemného napätia.  

Tento stav najčastejšie spôsobujú mazové žľazy. Tvorba ochranného filtra a ochrana pokožky pred vysúšaním je totiž predovšetkým ich práca. Ak máte mazových žliaz menej alebo nefungujú tak, ako by mali, koža rýchlo vysychá. Preto na suchú pokožku narazíme hlavne v miestach s nedostatkom mazových žliaz a podkožného tuku. To platí predovšetkým pre lakte, kolená a predkolenia.

Zatiaľ čo počas puberty produkujú mazové žľazy veľa kožného mazu, v neskoršom veku toto množstvo postupne klesá. Preto pokožka potrebuje bohatú hydratáciu a vyživujúcu starostlivosť.

A čo teda primárne spôsobuje vznik suchej pokožky? Ide o vonkajšie faktory, ako sú chlad, teplo, slnečné lúče, príliš častý kontakt s vodou, zlé stravovanie alebo nedostatok hydratácie.

Mnoho ľudí trpí na suchú pokožku predovšetkým počas zimných mesiacov, pretože chlad uberá pokožke jej vlhkosť a pružnosť. Ako už sme sa zmienili, situácii nepridá ani klesajúca produkcia kožného mazu. K suchej pokožke v zime teda prídete veľmi jednoducho: čo začal chladný vzduch, dokončí suché teplo vo vykúrených miestnostiach.

Preto by ste mali svojej koži cez zimu dožičiť veľa pozornosti a rozmaznávať ju hydratačnými a ošetrujúcimi krémami.

Suché ruky

Dôkladná starostlivosť o suché ruky

Drsné a začervenané ruky potrebujú urýchlenú starostlivosť. NIVEA Krém na ruky 3 v 1 Care & Protect obklopí veľmi suchú kožu ochrannou vrstvou a upokojí ju.

Bohatá starostlivosť o veľmi suchú kožu

Ako posilniť prirodzenú ochrannú bariéru vašej pokožky

Jednoduché a efektívne triky pre každý deň

  • Nepoužívajte pri sprchovaní a kúpaní príliš horúcu vodu. Ideálna teplota vody sa pohybuje okolo 32 °C. Ak si horúci kúpeľ nedokážete odoprieť, nezostávajte 
    v ňom príliš dlho.
  • Umývajte sa iba kozmetikou, ktorá bola vyvinutá pre veľmi suchú pokožku. Vyskúšajte napríklad NIVEA Ošetrujúci sprchový gél Creme Sensitive alebo Ošetrujúci sprchový olej Natural.
  • Hydratujte svoju veľmi suchú pokožku každý deň pomocou vyživujúceho krému. Vmasírujte toľko krému, koľko len bude treba, a to predovšetkým do miest ako sú lakte, kolená a holene. Nechajte kožu vstrebať všetku starostlivosť ešte pred tým, než sa oblečiete.
  • Krém naneste na ruky zakaždým, keď ich umyjete. Krém na ruky s bambuckým maslom pokožka vstrebá rýchlo, takže dostane intenzívne starostlivosti počas pár minút.
  • Zaobstarajte si v zimnom období zvlhčovač vzduchu. Suchej pokožke tým naozaj uľavíte. Vlhkosť vzduchu
    v miestnostiach by sa mala pohybovať ideálne medzi 50 a 70 %.
Svrbivá pokožka
Dožičte svrbiacej a veľmi suchej pokožke rýchlu úľavu s NIVEA Regeneračným telovým mliekom Repair & Care. Efektívne zloženie
s dexpanthenolom a Hydra IQ pokožke zabezpečí perfektnú kondíciu dokonca aj v zime!

Aby sa vaša pokožka mala dobre

Ak telu nedožičíte dostatok tekutín, bude vysušená i vaša pokožka. Preto by ste mali vypiť aspoň dva litre vody alebo nesladeného čaju denne. Rozhodne sa vyhnite alkoholu, pretože jeho konzumácia spôsobuje rýchlejšie potenie, ktoré patrí medzi príčiny suchej pokožky. 

Zapojte do svojej každodennej rutiny nový rituál: Votrite do pokožky pred spaním telové mlieko, ako napríklad NIVEA Ľahké telové mlieko Aloe & Hydration. Kým budete odpočívať, krém bude pôsobiť na maximum, a vy tak umožníte svojej pokožke extra rýchlu regeneráciu.

Ošetrujte niekoľkokrát denne oblasti náchylné na vysúšanie, predovšetkým ruky, lakte a kolená. Použite vždy krém, ktorý bol vyvinutý špeciálne pre veľmi suchú kožu.