Objavte svet starostlivosti NIVEA

Hľadám informácie o výrobkoch pre

Beautiful skin in summer header

Ako na krásnu pokožku v letných mesiacoch

Užite si leto aj so slnečnými lúčmi bezpečne!

Leto je zrejme najobľúbenejším ročným obdobím. Všetko je prežiarené slnkom, vo vzduchu je stále dobrá nálada... Ale pri tejto všetkej radosti nesmieme zabudnúť, že teplo až horúčava a priame slnko môžu poškodzovať našu pokožku.

K letu opaľovanie neodmysliteľne patrí

Ktorá žena by nechcela počas leta oslňovať nádherným opálením? Aby ste si ale zo slnka odniesli len to pekné, musíte pokožke venovať náležitú starostlivosť. Tá má tri základné pravidlá: chrániť pred slnkom, hydratovať a chladiť. O to viac, ak máte suchú pokožku.

Ako byť v lete stále svieža? Je to jednoduché

  • Svoju pokožku musíte ošetrovať pravidelne a správne, inak to nejde. Nie je to ale také zložité, ako si veľa žien predstavuje.
  • Chráňte sa pred UV žiarením: Zakaždým, keď idete von, hoci len na chvíľku, natrite sa ochranným krémom. Slnko je v lete zradné a môže vám za okamih spôsobiť nepríjemnosti.
  • Hydratujte: V lete je horúco a sucho, preto je najlepším „liekom“ dostatočná hydratácia pokožky. Báječne sa o vás postará napríklad Hydratačné mlieko po opaľovaní. Dokonale upokojí, schladí a zjemní.
  • Nezabúdajte na pitie: Dodržiavanie pitného režimu nie je zaklínadlo, za ktoré by sa schovali všetky problémy tela. Venujte mu pozornosť, v lete obzvlášť. Veľa tekutín strácate potením a počas letného dňa by sme mali vypiť až 3 litre vody.
  • Schlaďte sa, ale správne: Keď vám bude neznesiteľne horúco, spomeňte si, že vystaviť telo obrovskému šoku zo studeného kúpeľa alebo ľadového nápoja, nie je tým najlepším riešením. Namiesto toho si dajte len vlažnú sprchu alebo sa osviežte napríklad Hydratačným sprejom po opaľovaní.

Vždy majte poruke ochranný krém. Oplatí sa to!

Sunscreen

Kým jarné a jesenné slniečko hreje, to letné páli. A aj keď je práve za mrakmi, vysiela UV žiarenie, pred ktorým sa musíme chrániť.

Zažite nádherné a nekonečné leto

Sunbathe

Že vám opálenie dlho nevydrží? Potom mu trochu pomôžte Olejom na opaľovanie v spreji podporujúcim zhnednutie OF 30. Vďaka extraktu sladkého drievka pokožka produkuje viac melanínu a udrží si dlhšie prirodzene opálený vzhľad.

Do chladničky s nimi!

Vedeli ste, že v horúcich dňoch urobíte najlepšie, keď prípravky na starostlivosť o pokožku schováte do chladu? Nemusíte sa báť skladovať ich v chladničke. Nielenže vám vydržia v perfektnom stave, ale tiež vás príjemne osviežia, len čo ich aplikujete.

A pri chladničke ešte zostaneme. Doprajte si v lete veľa vitamínov, určite vám urobí dobre napríklad vychladený melón alebo ananás. Podľa tradičnej čínskej medicíny majú práve tieto potraviny samy o sebe chladivý efekt. A navyše vám ešte dodajú tekutiny, ktoré tak veľmi potrebujete! 

Užite si energiu slnečného leta!

Dajte si do tela! Fyzická aktivita vám nielenže dodá energiu, ale aj prospeje vašej pokožke, spevní ju. A ako sa v horúčave neupiecť?