baby nočník

AKO NAUČIŤ VAŠE DIEŤA NA NOČNÍK


VŠETKO, ČO NA TENTO TRÉNINGOVÝ PROGRAM POTREBUJETE VEDIEŤ.

Nezabudnite, že všetky deti sú iné, a možno, že práve pre to vaše ešte nenastal ten správny čas a nemá cenu ho nútiť. Ale ak už sama cítite, že sa zvládnete s plienkami rozlúčiť, vyskúšajte nasledujúcich desať tipov:

DESAŤ TIPOV, AKO NAUČIŤ VAŠE DIEŤA NA NOČNÍK

baby

1. Pekne pomaly

S tréningom na nočník nezačínajte na začiatku týždňa, keď vás čaká veľa aktivít. Na túto náročnú úlohu budete potrebovať veľa času a pokoja, a všetku vašu pozornosť.

2. Nočný a denný režim

Hoci počas dňa bude vaše zlatíčko bez plienok, v noci mu ich radšej ešte nechajte. Najskôr to bude trvať ešte niekoľko mesiacov, než zvládne vydržať celú noc v suchu. K úspechu postupujte po krôčikoch.

3. Všade dobre, doma najlepšie

Prvé dni, keď trénujete dieťa na nočník, rozhodne nikam ďaleko necestujte a vynechajte dlhé návštevy. Pohybujte sa v blízkosti domova, tak lepšie predídete väčším katastrofám.


4. Zjednodušte si život, ako sa len dá

Trénovanie na nočník môže znamenať hory špinavej bielizne. Radšej v tomto období obliekajte svoje zlatíčko do kúskov, ktorých vám nebude ľúto, a nakúpte si lacné balenia jednorazových alebo lacnejších nohavičiek, ktoré proste v prípade nehody vyhodíte.

5. Ako otec a mama

Niektorí rodičia sa rozhodnú z nočníkového tréningu nočník jednoducho vynechať a prejsť rovno na záchod s detským sedadlom. Váš malý šikovník po vás iste rád všetko opakuje, tak ak ho necháte používať aj rovnaký záchod ako mama a ocko, môžete tak prekvapujúco rýchlo dosiahnuť úspech.

6. Nech si sami vyberú

Vezmite vaše zlatíčko na výpravu do obchodu, kde si samé môže vybrať svoj nočník alebo záchodové sedadlo. Ak sa im zapáči sedieť na sedadle vyzdobenom obrázkami dinosaurov, tak im ho dožičte!

7. Deti túžia po pozornosti

Nič vášho drobčeka nepoteší toľko, ako keď je stredom celej vašej pozornosti. A nie je tréning na nočník skvelou príležitosťou, ako mu práve to dožičiť? Zahrajte sa pri ňom hru, prečítajte knižku, zaspievajte si pesničku. Potom sa taký tréning razom zmení z nepríjemnej povinnosti na veľkú zábavu.

8. Nad malými nehodami mávnite rukou

Samozrejme, že bude ťažké zachovať pokoj, keď sa vášmu zlatíčku stane nehoda práve na vašom obľúbenom koberčeku. Ale váš stres znamená stres aj pre neho. Tak zachovajte pokojnú myseľ a s úsmevom všetko upracte.

baby nočník

9. Hviezdičky za odmenu

Každú úspešnú cestu na nočník odmeňte hviezdičkou a za každých desať hviezdičiek potom malého šikovníka vezmite do hračkárstva, to je ten správny motivačný program, ako nepoľaviť v tréningu.

10. A držte sa troch zlatých pravidiel


Neponáhľať sa, chváliť a vytrvať! Možno sa to v tomto okamihu tak nezdá, ale ak sa nenecháte odradiť a vytrváte, váš nočníkový tréningový programu bude čoskoro úspešne za vami, a vaším drobčekom!


baby