Ako sa psychicky pripraviť na pôrod

Ako sa psychicky pripraviť na pôrod


VYSPORIADAJTE SA S RASTÚCOU NERVOZITOU.

Váš veľký deň sa už blíži, a tak možno začínate pociťovať nervozitu. Ako sa pripraviť na pôrod, aby ste zostali pokojná za všetkých okolností?

Čo sa doma o uvoľnení naučíte, v pôrodnici ako keby ste našli

Ak čakáte prvé bábätko, všetko vám bude pripadať nové a neznáme. Ak budete vedieť, ako celý pôrod prebieha a čo vás vlastne čaká, zostanete o poznanie pokojnejšia. Neuškodí si prečítať nejakú knihu o pôrode alebo sa pozrieť na internet. O všetkom, čo vás znepokojuje, sa porozprávajte so svojím lekárom. Aby vám mohol zaistiť tú najlepšiu starostlivosť, musí vedieť, čo potrebujete.


Viete presne, čo sa s vaším telom bude diať? Tri fázy pôrodu: prečítajte si o všetkom, čo vás čaká počas pôrodu.


Nezabudnite komunikovať aj s vaším partnerom. Skôr než príde váš veľký deň, preberte s ním, akým spôsobom vás môže podporiť a ako vám s prípravou na pôrod môže pomôcť. Možno uvítate pár povzbudzujúcich slov, ale ak nechcete počas pôrodu počuť jeho výkriky typu “zaber, zlato!”, radšej mu to vopred povedzte. 

prečítajte si knihu o pôrodu

Pokoj je tá najlepšia príprava na pôrod

Snažte sa uvoľniť a nestresujte sa! Nemôžete predvídať všetky prekážky, ktoré vás na ceste k vytúženému bábätku čakajú, ale môžete k nim pristupovať pozitívne. Stres všetko, vrátane pôrodných bolestí, len zhoršuje. 

Primeraný váhový prírastok, svalstvo posilnené pravidelným cvičením a špeciálnymi dýchacími technikami vám pomôžu lepšie zvládať bolesť i priebeh kontrakcií. „Spracovanie bolesti" tiež mnohým ženám pomáha. V tomto smere vám v príprave na pôrod pomôže meditácia. 

 
pravidelné cvičenie
pravidelné cvičenie
Vďaka pravidelnému cvičeniu môžete zmierniť pôrodné bolesti a uľahčiť si pôrod. Ako na to? Pripravili sme pre vás cviky pre tehotné, ktoré vás udržia v kondícii.

Pred pôrodom: Využite čas pre seba

čas pre seba

Počas posledných týždňov pred očakávaným termínom pôrodu sa možno budete cítiť unavená, strašne „obrovská” a budete si priať, aby ste TO už mali za sebou. Využite posledné voľné dni, než sa bábätko narodí a urobte si čas len pre seba. Pripravte si voňavý kúpeľ, prečítajte si peknú knižku, vyspite sa po dobrom obede… Či už to bude čokoľvek, urobte to hlavne pre seba.

Najväčším prianím každej nastávajúcej mamičky je priviesť na svet zdravé bábätko a prežiť hladký, nekomplikovaný pôrod. Všetko určite pôjde lepšie, keď na váš veľký deň budete pripravení nielen fyzicky, ale aj psychicky.

 

výrobky