holenie intímnych partií bez utrpenia

5 tipov, ktoré vám pomôžu k bezbolestne oholeným intímnym partiám

Holenie intímnych partií riešime počas celého roka, ale v lete o to intenzívnejšie, pretože prichádza sezóna bikín a každý chĺpok navyše je vidieť. Ako sa vyhnúť bolestivému holeniu a svrbivej vyrážke po samotnom odstránení chĺpkov? Poradíme vám 5 tipov, vďaka ktorým pre vás holenie intímnych partií nebude nočnou morou.

Žiletka, vosk, epilátor: Akú metódu holenia zvoliť?

V oblasti intímnych partií sa holí 80 % žien mladších ako 30 rokov. To, čo bolo v 70. rokoch 20. storočia ojedinelé a nezvyklé, je dnes úplne bežné. O to intenzívnejšie riešime nielen to, akým spôsobom intímne partie holiť, ale aj akú úpravu zvoliť. Na výber máme hneď z niekoľkých možností. Patria medzi ne napríklad IPL epilátor, ktorý zastavuje rast chĺpkov, voskové pásky, ktoré trhajú chĺpky aj s korienkami, alebo klasické holiace strojčeky, ktoré patria medzi najpoužívanejšie spôsoby. Každá metóda má, samozrejme, svoje pre i proti:

IPL epilátor 

Z dlhodobého hľadiska patrí IPL epilátor medzi najúčinnejšie riešenia. Ak ho teda používate v prvých týždňoch a mesiacoch naozaj pravidelne. Ako táto metóda funguje? Intenzívne pulzné svetlo zahrieva korienok chĺpku, čím ho narúša. Chĺpok po 1 až 2 týždňoch vypadne a na jeho mieste nejaký čas nenarastie nový. Po roku používania stačí IPL epilátor používať iba raz za pol roka. IPL epilátor môžete používať na intímne partie, ale aj nohy či tvár. 

 

Voskové pásky 

Úprimne, voskové pásky sa hodia skôr na nohy než na intímne partie. Ich strhávanie môže byť totiž VEĽMI bolestivé. A pretože je pokožka v oblasti intímnych partií tenká a citlivá, mohla by sa ľahko poraniť. Nehovoriac o tom, že vy by ste zrejme len ťažko zadržiavali slzy. 

 

Holiaci strojček 

Na holenie intímnych partií je to ideálna voľba. Žiletkou sa ľahko dostanete všade, kam potrebujete, a vďaka vymeniteľnej hlavici budú britvy stále ostré a vaše holenie bez porezania. Nevýhodou môže byť frekvencia holenia, pretože chĺpky sú po zhruba 3 dňoch opäť vyrastené. 

Holiaci strojček NIVEA

Náš tip:
Chcete sa dozvedieť viac o jednotlivých možnostiach, ako sa zbaviť chĺpkov? Prečítajte si náš článok na tému Metódy holenia a vyberte si tú, ktorá sa vám bude páčiť najviac. 


Nikam sa neponáhľajte a nepodceňte prípravu

Holenie vyžaduje čas. Ak vyrážate na kúpalisko a vo dverách si uvedomíte, že „tam dole“ nie je všetko v poriadku, radšej sa už nevracajte. Holením v zhone si totiž privodíte akurát tak pupienky, porezanie alebo iné podráždenie pokožky. 
holenie bez podráždenia

Náš tip:
Chcete vyskúšať niečo nové? Spísali sme pre vás trendy v holení intímnych partií, medzi ktorými nájdete napríklad romantické srdiečko alebo decentný prúžok.

A ako teda na holenie bez podráždenia?

  • Ideálne je holiť sa večer (a to nielen v intímnych partiách, ale napríklad aj na nohách či v podpazuší). Jednak na to máte viac času a pokožka má cez noc čas regenerovať. 
  • Nikdy sa nehoľte nasucho. Práve tým pokožku najviac dráždite. Ideálne je holiť sa v teplej vode, pretože tá rozťahuje póry a chĺpky zmäkčuje. 
  • Použite gél na holenie. Vďaka tomu bude holiaci strojček po pokožke pekne kĺzať a chĺpky odstránite bez poranenia.
    Niektoré NIVEA Gély na holenie navyše obsahujú vitamín E, ktorý ošetruje pokožku a napomáha jej regenerácii.  
  • Chĺpky hoľte vždy v smere rastu. Holenie proti smeru rastu je nielen bolestivé, ale tiež spôsobuje zarastanie chĺpkov. 

Dôležitá je aj starostlivosť po holení

Rovnako dôležité a možno ešte dôležitejšie ako starostlivosť o pokožku pri holení, je starostlivosť po holení. Ihneď po oholení namočte špongiu do studenej vody a priložte ju na oholenú pokožku. Tým dosiahnete uzavretie pórov a predídete tak možnému zápalu.

NIVEA Ľahké telové mlieko Alo & Hydration sa postará o hydratáciu pokožky a vďaka 100 % prírodnej aloe vera podráždenú pokožku ihneď upokojí. Vy sa tak vyhnete nepríjemnému svrbeniu a začervenaniu a holenie pre vás nebude znamenať trápenie. 

aloe vera

Ako často intímne partie holiť?

Ako často intímne partie holiť?
Ako sme už spomenuli, pokožka v oblastnej intímnych partií je veľmi tenká a náchylná na podráždenie. Aj napriek tomu, že používate pri holení penu na holenie alebo gél, pokožka sa trošku naruší a potrebuje čas na regeneráciu. Preto nie je dobré holiť sa každý deň. Mohlo by to viesť akurát k zarastaniu chĺpkov a vyrážke sprevádzanej svrbivými pupienkami. 

Ideálne je holiť sa zhruba po 3 dňoch, keď majú chĺpky dĺžku len pár milimetrov, takže sa s nimi necítite nekomfortne, ale zároveň má pokožka čas na regeneráciu.