3 dôvody, prečo je božské byť ženou

Myslíte, že aj Kleopatra mala dni, keď si želala byť radšej Cézarom? Ak práve jeden taký zažívate, vydýchnite a pripomeňte si s nami, v čom tkvie naša nezameniteľná ženská sila. Sila, ktorá hýbe vesmírom!

1. Skvelo fungujeme v tíme

Skvelo fungujeme v tíme
Tým nemyslíme len ten pracovný alebo športový. Je našou prirodzenou potrebou sa stretávať, budovať dlhodobé vzťahy a vzájomne sa podporovať. V dobách praveku spolu ženy trávili dlhé hodiny pri ohni v jaskyni. Naše staré mamy sa schádzali pri páračkách. Práve otvorenosť a zdieľanie skúseností je niečo, čo nám dáva náskok pred mužmi, ktorí spolu neustále súperia. Vychutnajte si energiu, ktorú ženské kolektívy dokážu vytvoriť. 

TIP: Nemusíte vedieť driapať perie, aby ste svoje najlepšie kamarátky videli pokope. Pozvite ich k sebe domov a pripravte kreatívny program, ktorý zamestná ruky, ale nevyčerpá všetku mozgovú kapacitu. Nečakajte na výrobu adventných vencov, vyskúšajte napríklad scrapbooking! Po lete máte určite plnú galériu fotiek. Vytlačte ich a nalepte ich po boku priateliek do papierového fotoalbumu. Fotky budú zároveň skvelou príležitosťou zveriť si príbehy, na ktoré počas rýchlej šálky kávy nezostal čas. 
 

2. Máme v sebe tvorivú silu

Tá vychádza z daru priviesť na svet nový život, ale premieta sa do každého nášho kroku. Nie je náhodou, že ženy bývajú iniciátorkami zmien. Nikdy sa neuspokojíme s polovičným riešením, vždy vidíme príležitosť na to niečo zlepšiť alebo skrášliť. To platí v domácnosti i v práci. Nebojíme sa dlhodobých projektov a úloh, pri ktorých riešení je nevyhnutné sa niekoľkokrát vrátiť na začiatok. A nemusíme sa pri tom porovnávať s mužmi, ktorí chcú každý deň vyrážať na nový lov a výsledky dosahovať rýchlejšie. 
Máme v sebe tvorivú silu

3. Naša láskavosť a empatia lieči

Naša láskavosť a empatia lieči
Staráme sa o druhých, aj keby sme sami nechceli. Vrodená citlivosť nám nedovolí sa k okoliu správať hrubo alebo nevšímavo. Naša – vždy otvorená a milujúca – náruč predstavuje teplo domova pre deti i pre partnerov. Kde chýba žena, tam chýba harmónia a porozumenie. Vieme dávať i prijímať lásku, spomínať i odpúšťať, načúvať i radiť. Máme v sebe pokoj vody a silu ohňa. Vážme si všetko, čo nám ženská sila prináša!

5 TRIKOV PRE VAŠE SEBAVEDOMEJŠIE JA

Niekto ho má príliš, iný zase málo. Sebavedomie je krehký stavebný kameň našej spokojnosti a psychickej pohody. Ako sa prestať neustále podceňovať (v horšom prípade zhadzovať) a vytrénovať dôveru v seba samú? Vyskúšajte našich päť tipov!

MAGICKÁ SILA MESIACA: AKO VYUŽIŤ LUNÁRNE FÁZY VO SVOJ PROSPECH?

Mesiac má na nás väčší vplyv, než si v zhone bežných dní stíhame uvedomiť. Pôsobí na naše telo, pocity, zdravie, krásu, menštruačný cyklus... Viete využiť jeho čarovnú moc? Viete, kedy zájsť ku kaderníčke alebo si naordinovať pôst? Prečítajte si, ako využiť fázy luny vo svoj prospech!