Pevná a pružná pokožka = krásna pokožka. Pochváľte sa ňou aj vy!

Túžite po pevnej a hladkej pokožke? Tu je pár tipov.

Pevná a pružná pokožka je najkrajšou ozdobou, akú môžete mať. A získať ju nie je ťažké. Stačí pár drobných zmien v životnom štýle. Poďte do toho s nami.

Necítite sa dnes vo svojej koži?

Objavte jednoduché tipy a nápady, vďaka ktorým získate nielen krásnu pokožku, ale aj radosť zo života.

Koža verzus čas: Prečo pokožka stráca elasticitu?

Ako starneme, ubúdajú v našom tele dva dôležité proteíny zaisťujúce pevnosť a pružnosť pokožky. Ide o kolagén a elastín. Ich úbytok môžeme vidieť na vlastné oči – sprievodným javom sú totiž vrásky a ochabnutá koža. Najprv sa objavia iba okolo očí a kútikov úst, neskôr aj v dekolte a inde na tele.

Tento prirodzený proces môžeme spomaliť, alebo naopak zrýchliť. Krásna, žiarivá pleť je odmenou za zdravý životný štýl a správne stravovacie návyky. Dobrou správou je, že začať môžete kedykoľvek – napríklad dnes! Naopak, alkohol, fajčenie a nezdravý životný štýl patria medzi faktory, ktoré starnutie naštartujú.

Vyjdite na výslnie so žiarivou a zdravou pokožkou

Pružná pokožka vyžaduje hydratáciu a výživu. Stavte na spevňujúce krémy, ktoré vám skrátia cestu k hladkej pokožke bez viditeľných nedokonalostí.

Hladká a pevná pokožka. Spevňujte ju už v sprche!

Rýchla doba a hektický životný štýl ponechajú len málo času na starostlivosť o pokožku. K tomu, aby ste pokožke dopriali poriadnu dávku výživy, však nepotrebujete ani 10 minút. Vlastne si vystačíte s obyčajnou sprchou, akú si doprajete každý deň. NIVEA Výživné telové mlieko do sprchy naneste na umytú, stále vlhkú pokožku a opláchnite. Po osušení sa môžete obliecť a okamžite vyraziť napríklad na kávu s kamarátkou. Telové mlieko sa vstrebe do niekoľkých sekúnd.

Výsledky už za 10 dní: NIVEA Spevňujúce telové mlieko Q10 + vitamín C

Kto hovorí, že telové mlieko samo o sebe nedokáže pokožku spevniť, ten zatiaľ nepoznal NIVEA Spevňujúce telové mlieko Q10 + vitamín C. Vďaka nemu sa budete môcť pochváliť znateľne pevnejšou a pružnejšou pokožkou už za 10 dní. Jediné, čo pre to musíte podniknúť, je ho naniesť a vmasírovať. Najlepšie každý deň.

Najlepšie tipy pre spevnenie pokožky

Pevná pokožka nie je len o správnej starostlivosti a kozmetike, ale aj o vašom životnom štýle. Preto zdravé jedlo a pohyb robia zázraky!

Spevnite pokožku zvnútra. Všetko potrebné nájdete v špajze

Zdravá a vyvážená strava bohatá na živiny prospeje vašej pokožke rovnako ako celému organizmu. Ak do jedálneho lístka zaradíte tie správne potraviny, dosiahnete super výsledky aj bez ďalších drastických zmien.

Ovocie a zelenina telu dodajú mnoho vitamínov, ktoré prirodzene zvyšujú hladinu kolagénu v tele. Spomínate si? Kolagén je práve jedným z proteínov, ktoré telo využíva pre tvorbu a uchovanie krásnej a pružnej pokožky. Čo sa zeleniny týka, je pre vašu pokožku najlepšia zelená listová zelenina ako napríklad kel. Vďaka prítomným antioxidantom a vitamínu C môžu tieto potraviny pomôcť vášmu telu efektívne využiť všetok kolagén.

Omega-3 mastné kyseliny v mastných rybách a orieškoch tiež zvýšia množstvo kolagénu vo vašom tele. Losos, tuniak, kešu a para orechy patria medzi potraviny, v ktorých je podiel týchto kyselín najvyšší.

Celozrnné potraviny telu dodajú dostatok vlákniny na to, aby tráviaci systém odstránil preč všetky nepotrebné zvyšky a toxíny z čriev. Vaše telo tak bude schopné počas trávenia využiť všetky vitamíny a bielkoviny, ktoré mu ponúknete v podobe stravy.

K týmto zdravým dobrotám pridajte minimálne 2 litre vody denne a vaša pokožka sa premení na hebkú, pevnú a žiarivú.

Keď cítiť sa dobre znamená vyzerať dobre

Dobrá správa na koniec: krásna pleť potrebuje tiež odpočívať. Naplánujte si skrášľovací večer s kamarátkou a preberte všetky zaujímavosti za posledné obdobie. Spoločne riešený problém je totiž polovičný problém ;).

TIP: Využite tento čas na maximum a pripravte si počas rozprávania avokádovú pleťovú masku. Celý návod na túto skvelú domácu masku sme pre vás pripravili v článku Čaro pleťových masiek.

Pohyb a krásna pokožka: Prečo si spolu rozumejú?

Nárazové zmeny životného štýlu väčšinou dlho nevydržia. A preto nemá cenu sa hneď prvý deň zničiť v posilňovni. Garantujeme vám, že po takomto zážitku už dverami posilňovne viac neprejdete. A preto začnite pomaly. Vyhliadnite si jeden šport, ktorý vás bude baviť a tomu venujte jedno popoludnie v týždni. Pridajte tiež krátke, svižné prechádzky a výťahu sa vyhnite na sto honov. Máte? Blahoželáme, prvý krok je za vami.

Keď si pohyb zamilujete natoľko, že si bez neho nebudete vedieť svoj týždeň predstaviť, začnite kombinovať kardio s cvičením. Pamätajte, že s potom sa z tela vyplavia tiež nečistoty a toxíny. Práve tie sú jednou z príčin celulitídy. Trápi vás celulitída? Poradíme, ako s ňou zatočiť, než príde leto.

Vyskúšajte niektoré z cvičení, ktoré posilnia celé telo. Nielenže bude vaša pokožka pevnejšia, ale navyše budete celkovo zdravší. Na bolesť hlavy alebo chrbta môžete zabudnúť.

NIVEA Modré Tipy - Ako upokojiť pokožku po holení?

Trápi vás začervenaná pokožka po depilácii či holení? Vieme, ako vám pomôcť.
Stačí sa mrknúť na siedmy NIVEA Modrý Tip a vášmu trápeniu bude koniec.