MASÁŽ PRE BÁBÄTKÁ


NIVEA BABY SPRIEVODCA.

Nasledujúci návod vám v desiatich krokoch ukáže, ako správne masírovať svoje bábätko.

Ešte než začnete:

Jemná masáž, najmä po kúpaní, bude príjemným zážitkom pre vás i vaše bábätko. Spokojné dieťatko si užíva každý dotyk. Masáž prehlbuje vaše vzájomné citové väzby a navyše podporuje trávenie, krvný obeh a posilňuje imunitný systém. Nie je nič, čo by ste mohli urobiť zle, ak budete bábätko masírovať jemnými dotykmi a ťahmi.

 •  V miestnosti by malo byť dostatočne teplo. 
 •  Umyte si ruky a zložte si prstene a náramky. Ubezpečte sa, že máte nakrátko a hladko ostrihané nechty.  
 •  Pred masážou zohrejte v dlaniach malé množstvo oleja, napr. Ošetrujúceho oleja NIVEA BABY. 
 •  Venujte pozornosť reakciám bábätka. Nerobte nič, čo je mu nepríjemné. 
 •  Všetky masážne pohyby opakujte v priemere trikrát. Masírujte pomaly, jemne a v pravidelnom rytme. Sústreďte sa na pokojné, jemné a plynulé pohyby.

Masáž Vášho bábätka v desiatich krokoch

Masáž bruška

Masáž bruška prinesie úľavu bábätkám, ktoré trpia plynatosťou a nadúvaním.

Masáž ručičiek

Hlaďte bábätko po celom telíčku od hlavy až po špičky nôh. 

Masáž ručičiek

Masírujte každý prstík osobitne a pokračujte krúživými pohybmi na dlaniach.

Masáž hrudníčka

Začnite uprostred hrudníka a pokračujte partiami pod rebrami.

Masáž chrbátika

Masáž zakončite jemnými ťahmi na chrbátiku a zadočku.

 1. Hlavička. Jemnými pohybmi masírujte bábätku hlavičku. Podložte bábätku prstami hlavičku a jemným ťahmi pokračujte zozadu smerom k uškám. Položte brušká prstov na čelíčko a pokračujte až ku spánkom.
 2. Tvár. Opisujte prstami kruh okolo očí bábätka. Jemnými ťahmi masírujte nosík po bokoch a líca smerom k uškám. Potom pokračujte krúživými pohybmi okolo ušiek a pusinky a presuňte sa od bradičky dolu ku krku.
 3. Ručičky. Jednou rukou si pridržujte ručičku bábätka a masírujte každý prstík osobitne. Pokračujte jemným tlakom a krúživými pohybmi na dlaniach.
 4. Hrudníček. Začnite uprostred hrudníka a ťahy veďte pozdĺž rebier do bokov. Dlhými krúživými ťahmi zo stredu do bokov v smere hodinových ručičiek masírujte partie pod rebrami.
 5. Bruško. Teraz si bábätko môže užívať masáž bruška plynulými ťahavými pohybmi v smere hodinových ručičiek. Táto masáž prinesie úľavu bábätkám, ktoré trpia plynatosťou a nadúvaním.
 6. Nožičky. Pokračujte dlhými ťahmi od žalúdka, pozdĺž bokov, cez nožičky až ku špičkám prstov. Premasírujte svaly nôh. Uchopte bábätko za členky a s úsmevom mu pokrčte nožičky smerom k brušku a pohybujte nimi ako na bicykli.
 7. Chodidielka. Uchopte jednu nožičku rukou a masírujte svaly chodidiel malými krúživými pohybmi. Pokračujte masážou jednotlivých prstíkov na nohách. 
 8. Celé telíčko. Teraz hlaďte bábätko jedným dlhým ťahom od hlavy až po špičky nôh a pokračujte od pliecok po špičky. Tak končí masáž poležiačky na chrbátiku.
 9. Chrbátik a zadoček. Opatrne otočte bábätko na bruško. Jemnými ťahmi hlaďte bábätko od pliec cez ruky až k prstíkom. Premasírujte svaly na pravej i ľavej strane chrbtice až k zadočku. Jemným tlakom prstov namasírujte svaly zadočku a pokračujte ťahmi od zadočku dolu až po špičky nôh.
 10. Až masáž dokončíte, vaše bábätko bude iste spokojné a príjemne uvoľnené, možno bude aj spinkať. A vy si môžete konečne trochu odpočinúť!

  Želáme krásne sny vám obom!