Sezóna plesov je tu: Ako vytvoriť účes, ktorý zažiari a vydrží?

VYTVORTE SI ÚČES, KTORÝ S VAMI UDRŽÍ KROK AJ NA TANEČNOM PARKETE.

Strávili ste s vytváraním svojho plesového účesu celé popoludnie, a napriek tomu sa začal na tanečnom parkete rozpúšťať už po niekoľkých minútach? Tento rok si plesovú sezónu užijete od začiatku do konca. Pozrite sa, ako postupovať, aby váš účes vydržal. Či už ide o zložitý účes alebo o „jednoduché“ plesové vlny.

Nebojte sa laku a tužidla

Ako to, že účes od kaderníčky drží až do rána, ale výsledok vášho snaženia tak dlho nikdy nevydrží? Keď budete u svojej kaderníčky nabudúce, pozerajte sa jej pri práci na ruky. Na rozdiel od podomácky vyrobených účesov totiž v kaderníckych salónoch kladú dôraz na prípravu vlasov a priebežné spevňovanie účesu. Rozhodne neplatí, že čím viac sponiek použijete, tým viac bude účes trvácnejší. To, čo hrá úlohu, je správny postup a vhodne zvolené produkty.

Ak sa tento postup naučíte, vydrží vám každý účes. Od drdolov a účesov po kučierky natočené pomocou kulmy.


Krok za krokom: Účes na ples, ktorý vydrží

1. Začnite výberom šampónu

Či už sú vaše vlasy rovné alebo kučeravé, v každom prípade sa dajú lepšie upraviť, keď budú zároveň hladké a hebké. Ak máte hrubšie, suchšie vlasy s tendenciou krepovatieť, začnite s prípravou účesu už pri ich umývaní. Ošetrujúci šampón Hairmilk Natural Shine vlasy ošetruje vďaka mliečnym a hodvábnym proteínom. Vaše vlasy po ňom budú nielen hodvábne jemné, ale navyše aj prirodzene lesklé. Ideálne nielen na slávnostnejšie príležitosti, ale aj na každý deň. 

2. Pripravte vlasy na sušenie

Pripravte svoje vlasy na nasledujúce úpravy pomocou kondicionéru. Ošetrujúci kondicionér Hairmilk Natural Shine zanechá vlasy hebké a zosilní účinky šampónu. Potom už stačí len vlasy dôkladne rozčesať a opatrne vytlačiť prebytočnú vodu do uteráka, a tak osušiť ich konce. Vyhnite sa sušeniu vlasov v turbane aj ich rýchlemu treniu v predklone. Tým sa totiž vlasy ničia.

3. Použite stylingový primer

Toto je krok, ktorý veľa žien vynecháva. Pritom pre pevnosť nielen plesového účesu je tento ťah nevyhnutný. Na použití primeru nie je nič ťažké. Stačí naniesť primerané množstvo emulzie do dlaní a votrieť ju do vlhkých vlasov po celej ich dĺžke. Vyberte si z troch variantov NIVEA Stylingových primerov pre rovné vlasy, kučery i vlasy plné objemu. Váš účes bude vďaka primeru krásny po celý večer a navyše vlasy vyživí a ochráni pred poškodením.

 

4. Vezmite si na pomoc fén

Nič sa nemá preháňať. A platí to aj pri féne. Vlasy nevysúšajte úplne do sucha. Najprv si ich predsušte. Keď budú vlhké len trochu, začnite s finálnym stylingom. Teraz je totiž ten správny čas začať vlasy tvarovať do výsledného účesu. Vďaka primeru budú navyše pred vysokou teplotou chránené.

Ak chcete vlasy dokonale rovné, pokračujte v sušení. Nie však tak, ako doteraz. Vlasy rozdeľte do jednotlivých sekcií a sušte ich veľkou okrúhlou kefou prameň po prameni od hlavy až ku končekom. Pre dokonale hladkú hrivu potom môžete použiť žehličku na vlasy alebo žehliacu kefu. Na záver je potrebné vlasy dôkladne prelakovať.

 

5. Postupujte rýchlo

Ak chcete krásne vlny, ktoré necháte len tak, alebo z nich vytvoríte účes, bude postup trochu iný. Keď skončíte s predsušením vlasov, rozdeľte svoju hrivu na jednotlivé sekcie a každú z nich vysušte okrúhlou kefou. Pramene je potrebné na kefu natočiť, dosušiť ich a kefu potom otáčaním zložiť (tak, aby ste nepoškodili štruktúru vĺn).

Potom každý prameň zatočte od končekov až k hlave do tvaru rúrky. Musíte postupovať rýchlo a každú vlnku zatočiť ešte vtedy, keď budú vaše vlasy nahriate od fénu. Výsledný účes potom bude lepšie držať. Každý takto stočený prameň potom prichyťte k hlave pinetkou (alebo ak chcete sponkou) a nechajte pomaly vychladnúť.

 

6. Stavte na tvarovací sprej

Lak na vlasy nie je jediný hit, ktorý môžete použiť. Ďalším „must have“ pomocníkom je napríklad NIVEA Tvarovací sprej na vlasy, ktorý vlasy fixuje, ale zároveň vám umožňuje účes kedykoľvek zmeniť. Aplikácia je podobná ako pri laku na vlasy. Stačí sprej nastriekať po celej dĺžke vlasov zo vzdialenosti asi 25 cm a vykúzliť finálny účes. Navyše si môžete vybrať z troch rôznych druhov sprejov: Pre rovné vlasy, objem aj kučery. 

Hľadáte tipy na plesový účes, ktorý zvládnete vytvoriť aj v pohodlí domova? Inšpirovať vás určite bude NIVEA Lookbook plný večerných účesov.


Prvá pomoc pre plesový účes, ktorá sa zmestí do kabelky

Ak si chcete byť istá, že všetko zostane na svojom mieste aj v priebehu večera, spoľahnite sa na rad pre styling vlasov v cestovnej veľkosti. Hodiť sa vám určite bude Lak na vlasy Volume Care mini. A pre istotu príjemne stráveného večera pribaľte aj Sprej antiperspirant Black & White Invisible clear v maličkom plesovom balení do kabelky.

TIP na záver? Pre istotu si so sebou vezmite aj balenie pinetiek, keby vám pri tanci nejaká vypadla z účesu. Do účesu ich zapichnite vždy akoby „pod prameň“, aby neboli vidieť, a ponorte ich vlnitou stranou k hlave – budú lepšie držať.

Stavíme sa, že tentokrát sa váš večer vydarí podľa vašich predstáv!