Každodenné rituály v kúpeľni

Spojte príjemné s užitočným a nájdite si čas pre seba. Či už ráno alebo večer, každý má svoj "očistný" rituál v kúpeľni - sprchovanie alebo kúpeľ, čistenie zubov, mejkap, vlasový styling a iné. Nech už je váš rituál akýkoľvek, jedno je isté – i každodenná starostlivosť o pleť, pokožku a vlasy sa môže stať vašou súkromnou relaxačnou chvíľkou.

Odpočiňte si od každodenného zhonu!

Hektický životný štýl býva najčastejšia príčina toho, prečo zanedbávame naše potreby. Ako ale v zhone nájsť čas pre seba? Odpoveďou je každodenná starostlivosť o telo. Prečo si z nej neurobiť osobný relaxačný rituál? Zavrite za sebou dvere do kúpeľne a preneste sa v mysli do wellness centra. I bežné činnosti môžu byť príjemné. Tak si ich začnite užívať i vy!

Rituály v kúpeľni – čas len pre vás a vaše potreby

 • Paula Tobišková, 45: „V kúpeľni vždy strávim veľa času, pretože chcem, aby moja pleť i vlasy vyzerali skvele.” Máte to tiež tak? 
 • Potom rozmaznávajte svoju pleť pomocou hydratačného krému každé ráno. Myslite pritom na to, že na očné okolie je potrebné použiť špeciálny krém. Aby vás netrápili vrásky okolo očí, stavte na Spevňujúci očný krém Hyaluron Cellular Filler. Poznáte lepšiu odmenu, než je svieži vzhľad?
 • Tereza Pokorná, 36: „Poriadny kúpeľ si doprajem aspoň raz za týždeň.” 
 • Teplá vaňa plná bubliniek dokáže zatočiť so stresom i únavou, navyše vám umožní sa potom s čistou hlavou pustiť do riešenia úloh, ktoré by vám pred tým pripadali neriešiteľné.
 • Aby si kúpeľ užila i vaša pokožka, použite olej do kúpeľa. Po každom kúpeli bude vaša pokožka neuveriteľne hebká a jemná. 
 • Váš rituál sa ale kúpeľom rozhodne nekončí. Pripravte si pár minút navyše a rozmaznávajte sa i po osušení. Výživné telové mlieko Body Milk je na túto prácu ako stvorené! Jeho bohaté zloženie s mandľovým olejom totiž pokožku ešte viac zjemní a zvláčni. 
 • Nikola Šustrová, 32: „Moje obľúbené vône? Sladké a teplé vône ako napríklad mlieko a med.” 
 • Obľúbené vône dokážu ovplyvniť našu náladu a rozpoloženie. Môžu nás povzbudiť alebo upokojiť. Máte radi zmyselné vône? Potom si zamilujete Ošetrujúci sprchový gél Care & Apricot.
 

Začnite svoj deň osviežujúcou sprchou

Tento ranný rituál vás spoľahlivo prebudí a naštartuje krvný obeh. Veľa ľudí práve takto začína svoj deň. A dobre vie prečo.

„Vlasy si musím upraviť, i keby som mala vynechať raňajky!" (Julie Krebichová, 20) Znie vám to povedome?

Ak sa ráno ponáhľate, musíte si určiť priority, ešte než vstúpite do kúpeľne. Určite budete potrebovať pár minút na to, aby ste si umyli alebo len upravili svoje vlasy. Práve tie totiž dokážu celkový vzhľad podčiarknuť alebo položiť. Preto je čas venovaný úprave účesu taký dôležitý.

Prebuďte svoje zmysly!

Toto musíte vyskúšať: Pusťte si v kúpeľni hudbu a užite si pri starostlivosti o telo, pleť i vlasy trochu zábavy! Hýbte sa, tancujte a spievajte – toto rozhýbe každú bunku v tele. Ale ani tu sa zábava nekončí. Po tomto súkromnom vystúpení budete mať totiž dosť energie i po celý zvyšok dňa.

Čo je ráno najdôležitejšie? Predsa správna starostlivosť!

Nielen vy, ale i vaše zmysly potrebujú byť vo forme celý deň! Doprajte i pleti vlnu povzbudenia, ktorá vydrží dlhé hodiny. Stačí použiť denný a očný krém alebo sérum s koenzýmom Q10 a UV filtrom. Napríklad Vyhladzujúca maska proti vráskam Q10 Power vás zbaví jemných vrások i kruhov pod očami. Všetky opuchy i stopy po únave budú raz a navždy preč.


Rituály v kúpeľni – čas pre vaše rozmaznávanie

Ak dodržiavate pravidelné rituály v kúpeľni, odmení sa vám telo i duša. Udržíte krok s okolím celý deň a navyše si vyčleníte nejaký čas len pre seba. Bez stresu, zhonu, obáv a povinností.

Získajte zamatovo hebkú pokožku vďaka telovým mliekam NIVEA

„Približne 85 % žien ráno používa telové mlieko." Vďaka Ľahkému telovému mlieku Aloe & Hydration, ktoré sa vstrebáva za pár sekúnd, začnete svoj deň bez oneskorenia a s vyživenou a krásnou pokožkou.

Oddychový čas pre vaše zmysly: obľúbené vône pre relaxáciu v kúpeľni

 

 • Levanduľa je klasická vôňa, ktorá nám pri odpočinku navodí uvoľnenie.
 • Ruža nám zase pomôže cítiť sa dobre a spokojne.
 • Mandarínka v kombinácii s jazmínom upokojuje naše zmysly.
 • Vanilka pomôže dostať do rovnováhy vašu náladu.
 • Všeobecne platí, že všetky bohaté vône vás zbavia stresu a pomôžu relaxovať.
 

„Milujem, keď môžem každý deň vyzerať trochu inak." (Sandra Tichá, 38)

Kozmetika, ošetrujúce výrobky a mejkap predstavujú skvelý spôsob, ako prekĺznuť do úplne novej úlohy každý deň. Vďaka mejkapu môžeme byť iné a kreatívne, môžeme pomocou neho vyjadriť svoju náladu i individualitu. Skúšajte všetky farby a účesy, ktoré sa vám páčia. Možno budete prekvapená, čo všetko vám pristane.


Ako si vyrobiť domáci telový peeling