Vyrobte si vlastnú pleťovú masku, peeling alebo voňavé mydlo

S vlastnou kozmetikou sa budete cítiť skvele. Ako ju vyrobiť? Chcete si dopriať starostlivosť a rozmaznávať sa, ale zrovna sa vám nechce bežať do obchodu po obľúbenú pleťovú masku? Pred tým, než sa s nechuťou začnete obliekať, pozrite sa, aké prísady schovávate vo svojej kuchyni. Možno po telový peeling alebo hydratačnú masku vôbec nebudete musieť chodiť.

Je to naozaj také jednoduché? Áno. Pleťovú masku vyrobíte raz dva

Pripravte si super osviežujúcu pleťovú masku


Zahaľte svoje telo prírodnou vôňou! Vyrobte si mydlo a prípravok do kúpeľa

Dodajte svojej pokožke starostlivosť, ktorú najviac potrebuje a rozmaznávajte svoje zmysly obľúbenými vôňami. S vlastnoručne vyrobenými mydlami a kúpeľovými prísadami si totiž môžete namiešať presne takú kombináciu, po ktorej vaše telo túži.

Ako vyrobiť vlastné mydlo? Niekoľkými jednoduchými krokmi:

  • Aké ingrediencie budete potrebovať? Na výrobu veľkej kocky domáceho mydla si pripravte 400 g rastlinného margarínu, 250 g kokosového oleja, 200 ml olivového oleja, 300 ml destilovanej vody, 137 g hydroxidu sodného, 4polievkové lyžice mäkkých ovsených vločiek a silikónové formičky.
  • Najprv vytvorte soľný roztok: nasypte hydroxid sodný do studenej destilovanej vody – pre vašu bezpečnosť si radšej nasaďte ochranné okuliare a rukavice. Opatrne! Soľný roztok sa veľmi rýchlo zahrieva. Odstavte ho nabok anechajte asi hodinu vychladnúť.
  • Stuhnuté rastlinné tuky dajte na panvicu a nechajte ich rozohriať na miernom ohni. Až sa roztečú, pridajte olivový olej a odstavte panvicu z platničky.
  • Až obe tekutiny – soľný roztok i zmes tukov – vychladnú, zmiešajte ich vo väčšej nádobe dohromady.
  • Zmes miešajte, kým nebude o poznanie tuhšia.
  • To je ten pravý okamih na pridanie ovsených vločiek. Ak chcete, pridajte tiež pár kvapiek esenciálneho oleja podľa vlastnej ľubovôle – ružový, pomarančový alebo napríklad levanduľový olej vaše mydlo krásne prevonia.
  • Máte doma silikónové formičky na ľad v tvare srdiečok alebo napríklad hviezdičiek? Tie sú na výrobu mydla ideálne! Prelejte zmes do otvorov a nechajte ju po 24 hodín tuhnúť. Vzniknú vám tak roztomilé malé mydlá, ktorá môžete darovať napríklad kamarátkam.
  • Ďalší deň vyberte mydlá opatrne z formy a položte ich do otvoreného priestoru. Mydlá nechajte na vzduchu schnúť 4 – 6 týždňov.
  • Hotovo? Nielenže ste zvládli vyrobiť svoje vlastné mydlo, ale vaša pokožka si teraz bude užívať skutočnú dávku hydratácie a starostlivosti počas každého kúpeľa! A ak sa vám vyrábať vlastné mydlo nechce, stavte napríklad naKrémové tekuté mydlo Creme Care.
Telový peeling

Malá námaha, výrazný účinok: Telový peeling hotový za chvíľku

Získajte hebkú pokožku vďaka prísadám z kuchyne. 3 lyžičky hrubozrnnej morskej soli a 3 lyžičky olivového oleja dokážu zázraky! Zmiešajte prísady a získate perfektný telový peeling.

Peeling prospeje nielen pokožke vášho tela, ale aj pleti tváre. Ktorý pleťový peeling je ten správny.

Jedinečný upokojujúci kúpeľ: Doprajte si smotanový kúpeľ

Potrebujete intenzívnu starostlivosť pre suchú pokožku? Dodajte jej vitamíny a jemnosť vďaka smotane. Zmiešajte 100 ml smotany s orechovým olejom a pridajte zmes do kúpeľa. Upokojte aj svoju myseľ! Pridajte do kúpeľa tiež pár kvapiek levanduľového oleja a užívajte si harmóniu, ktorá sa rozlieva celým vaším telom.

DIY ošetrujúca vlasová maska

Máte jemné a ochabnuté vlasy bez lesku? Vykúzlite si 100 % prírodnú masku na vlasy z ingrediencií, ktorú máte v chladničke. Mrknite na náš návod.
product-stage-bg