Objavte svet starostlivosti NIVEA

Hľadám informácie o výrobkoch pre

Vrásky na čele: ako ich redukovať

Vrásky na čele: prestaňte si ich prirábať a radšej ich redukujte

Zabráňte predčasným prejavom starnutia.

Pribúdaniu veku síce nezabránite, prejavy starnutia a vznik vrások ale môžete spomaliť! Ako? Vyskúšajte naše tipy a obmedzte vznik vrások na čele. S vyhladeným čelom budete vyzerať sviežo a bezstarostne.

Čo spôsobuje vrásky na čele?

Zoznámte sa s príčinami, ktoré spôsobujú tvorbu vrások na vašom čele. Keď pochopíte fyziologické mechanizmy v pokožke, ľahšie im dokážete zabrániť alebo ich aspoň spomalíte.

Prečo vrásky na čele vznikajú?

Sotva sa náš vek priblíži k tridsiatke, vyvstane otázka, ako zabrániť vzniku vrások. Spoznajte príčiny a deje, ktoré k linkám v pleti prispievajú, ľahšie si potom vyberiete tú správnu preventívnu starostlivosť.

Slnečné lúče nám síce dokážu vyčariť úsmev na tvári, bohužiaľ, sú ale aj veľkým priateľom vrások. Čím sme starší, tým je naša pleť suchšia a na slnečné žiarenie reaguje citlivejšie. UV lúče narušujú kolagénové vlákna a pokožka tak stráca svoju pružnosť.

Slnko ale nie je jediným páchateľom. Náročné večierky, ktoré trvajú až do rána, stres, fajčenie alebo nedostatočná výživa – to všetko sú faktory, ktoré sa negatívne podpisujú na stave našej pleti a tvorbe vrások.

Vplyv génov a tvárovej mimiky

Vplyv génov a tvárovej mimiky

Veľký vplyv ako rýchlo sa na vzhľade prejavuje starnutie, majú gény. Vznik vrások urýchlia časté a expresívne výrazy tváre. Vrásky spôsobuje udivené zdvíhanie obočia alebo mračenie. Svaly si zvyknú na určitý pohyb a linky, ktoré pri takých výrazoch vznikajú, sa nám natrvalo vryjú do tváre.

Vrásky a časté vystavovanie UVA lúčom

Vrásky a časté vystavovanie UVA lúčom

Pobyt na slnku je pre telo dôležitý. Slnečné lúče majú i negatívne účinky. Spôsobujú totiž rozpad pružných kolagénových vláken v našej pleti. NIVEA Remodelačný denný krém Cellular Elasticity s OF 30 chráni pokožku, hydratuje a podporuje prirodzenú obnovu jej štruktúry.

Ako predchádzať vzniku vrások na čele

Naučte sa, ako sa starať o jemnú pleť na čele. Predídete tým vzniku hlbokých vrások

Kedy prechádza pleť zmenami a kedy potrebuje špeciálnu starostlivosť proti vráskam?

V dvadsiatich má naša pleť skôr sklon sa mastiť a trápiť nás vznikom pupienkov alebo čiernych bodiek. Čím bližšie sa však približujeme k tridsiatke, tým ľahšie sa vysúša. Výhodou toho síce je, že nedokonalosti miznú, namiesto toho sa ale často objavujú prvé vrásky.

Prvé prejavy starnutia prichádzajú vo chvíli, keď v tele klesá tvorba antioxidantov. Ako to? Antioxidanty totiž neutralizujú voľné radikály spôsobené UV žiarením a chránia tak pleť proti poškodeniu. Ak pleťovú starostlivosť s obsahom antioxidantov začneme aplikovať už v mladom veku, môžeme tak predísť starnutiu pleti a tvorbe vrások. Vyskúšajte NIVEA Pleťové sérum proti vráskam Q10 plus a bráňte sa pred prejavmi starnutia.

Každodenná ochrana proti slnku

Každodenná ochrana proti slnku

Chráňte pleť proti poškodeniu vplyvom slnečného žiarenia. NIVEA Spevňujúci denný krém proti vráskam Q10 Power s OF 30 obsahuje účinné UVA i UVB filtre, ktoré bránia pleť pred spálením, vysúšaním a tvorbou vrások. Zloženie s kreatínom a koenzýmom Q10 pomáha redukovať už vzniknuté vrásky.

Pár povzbudivých slov

Účinný krém proti vráskam

„S pribúdajúcim vekom zreje krása ženy ako víno.“ Audrey Hepburn

Účinný krém proti vráskam

Účinný krém proti vráskam

Efektívna starostlivosť proti vráskam by mala byť výživná a k pleti šetrná. Perlové sérum proti vráskam Q10 PLUS aktívne bojuje za hladké čelo a zároveň vašu pleť rozmaznáva. Kreatín obsiahnutý v sére pomáha udržať pleť hydratovanú a hebkú.