Objavte svet starostlivosti NIVEA

Hľadám informácie o výrobkoch pre

Mužská verzus ženská pleť: Rozdielne už od prírody!

Mužská verzus ženská pleť: Rozdielne už od prírody!

Ošetrujúce tipy pre ňu i pre neho.

Vedeli ste, že mužská a ženská pleť nie sú rovnaké? Práve preto by muži nemali používať tie isté kozmetické a ošetrujúci produkty ako ženy. Aby mužská pleť vyzerala zdravo a dobre, je najlepšie siahnuť po starostlivosti vyrobenej mužom priamo na mieru. 

Rozdiely v pokožke: Poznáte ich?

Rovnako ako ženy i muži chcú peknú pleť, za ktorú sa nemusia hanbiť. Prekážok je ale mnoho. Aj páni tvorstva totiž mávajú problémy s citlivou pleťou, problematickou pleťou, akné a potrápiť ich dokáže i starnutie. Cesta k vyriešeniu takých ťažkostí je ale trochu iná než u nežného pohlavia. Čo teda platí práve na mužskú pleť?

Protiklady sa priťahujú!

Bozk

Najpodstatnejší rozdiel medzi ženskou a mužskou pleťou? Rozhodne nie je iba jeden. Ide hneď o niekoľko faktorov, ako je napríklad intenzita produkcie mazových a potných žliaz a hodnota pH.

Prečo je mužská pleť taká jedinečná?

Testosterón – práve tento hormón primárne zodpovedá za vzhľad a zdravotný stav mužskej pleti. Najvýraznejší rozdiel oproti ženskej pleti spočíva v štruktúre. Ďalšia odlišnosť vás isto prekvapí! Vedeli ste, že muži majú v priemere o 15 až 20 % hrubšiu pleť ako ženy? Ich koža zároveň obsahuje viac kolagénových vlákien, a preto má pevnejšiu štruktúru. Pre pleť je kolagén najväčšou zásobárňou vody a je tiež zodpovedný za jej pružnosť a elasticitu. A práve rozdiel v počte kolagénových vlákien prináša mužskej pleti menej starostí s vráskami – to platí aspoň do 35. narodenín. A práve tieto odlišnosti sú odpoveďou na otázku, prečo by mali muži používať iné produkty než ich drahé polovičky.


I mužská pleť má svoje slabiny

Koža našich ochrancov síce neskôr spozná vrásky, to ale neznamená, že by nemala žiadne nevýhody. A ich príčinou je rovnako testosterón. Kvôli nemu totiž mazové žľazy produkujú viac mazu, než je tomu u žien. Mladí muži preto často bojujú s problematickou pleťou a akné častejšie než dievčatá. Presne preto nie je dobré deliť sa o krémy s partnerkou. Ten istý krém, ktorý robí partnerke dobre na pleť, totiž môže upchávať póry a mazové žľazy – a presne to pleť ešte zhorší. Ideálny krém pre mužov by mal optimálne hydratovať a byť čo najmenej mastný, presne ako NIVEA Men Creme.

Vrásky robia starosti nielen ženám

Vrásky

Zatiaľ čo ženy riešia prvé vrásky okolo očí už po 20. narodeninách, muži sú v tomto ohľade šťastnejší. Vrásky okolo očí majú až o 10 rokov neskôr. Starnutie ich na druhej strane ale doženie rýchlejšie. Chcete dôkaz? Všimnite si tej hlboké vrásky na jeho čele.

Ochrana pred slnkom – hrá rolu?

Ochrana pred slnkom

Aj mužskú pleť je potrebné chrániť

Nech už sme pri mori, alebo naopak na horách, silné lúče slnka nás dokážu potrápiť. Mnoho mužov verí, že slnko ich tvár nemôže poraniť. To je ale omyl. Silné slnečné lúče spôsobujú predčasné starnutie a vznik vrások dokonca i na robustnej mužskej pleti. A to nie je všetko, okrem toho sú slnečné lúče tiež príčinou pigmentových a stareckých škvŕn. Preto je dôležité pleť pred slnkom chrániť. I pre mužov!
Pravidelné nanášanie opaľovacieho krému je teda pre mužov nevyhnutnosťou rovnako ako pre ženy. Ale pozor, pri aplikácii krému nezabúdajte ani na uši, krk a hlavu – v prípade, že vlasy už nepatria k ich silným stránkam. 

Ošetrujúce produkty pre ňu i pre neho

Väčšina produktov určených ženám neponúka mužskej pleti vhodné zloženie. Niektoré z nich ale predsa len môžu použiť obe pohlavia. Viete, aké to sú? Pozrite sa na prehľad ošetrujúcej kozmetiky, ktorú môžete používať spoločne.