čistá plet

Micelárne obrúsky: Všetko, čo potrebujete k dôkladnému, ale šetrnému čisteniu pleti

To najlepšie z účinnej micelárnej vody a pohodlných čistiacich obrúskov v jednom. Muži sú v posteli vždy skôr ako ženy... nemusia totiž strácať čas odličovaním mejkapu a čistením pleti! Dôkladné čistenie nám niekedy zaberie aj 10 minút a pleť po ňom býva často začervenaná a podráždená. Čo tak minimalizovať čas aj trenie pleti?

Čistenie pleti je veda. Vďaka micelám už len v tom najlepšom zmysle slova!

Všetci o nich hovoria – ale sú skutočne také výnimočné? V čom sú „micelárky“ lepšie ako obyčajné čistiace vody?

Čo sú to micely?

Micely nemôžeme vidieť, ale naša pleť je vďaka nim viditeľne žiarivejšia. Sú to zhluky molekúl, ktorých jedna časť vodu priťahuje a druhá ju naopak odpudzuje. Vďaka tomu si poradí s nečistotami, ktoré sú rozpustné vo vode, rovnako dobre ako s tými, ktoré sa rozpúšťajú v tukoch. Ako sa hovorí, výhra na oboch stranách!

Micely na seba efektívne nabaľujú nečistoty a pleť vďaka tomu naozaj dôkladne čistí. Pri odličovaní nie je potrebné tlačiť alebo trieť – micely si ľahko poradia s rôznymi druhmi mejkapu a rýchlo ho odstraňujú.

micellar-water-face-wipes

Ako fungujú micelárne vody?

Micelárne vody dokážu v jedinom kroku odstrániť z pleti mejkap, vodoodolnú riasenku, všetky nečistoty i prebytočný kožný maz. Pleť pritom príjemne osvieži a nezanecháva na nej žiadny mastný film.

Počas odličovania sa hydrofilná časť micely pevne primkne k vatovému tampónu alebo k obrúsku, zatiaľ čo jej hydrofóbna časť priťahuje nečistoty. Spoločne potom pleť zľahka, ale hĺbkovo čistia.

Vedeli ste, že existujú tiež micelárne šampóny? Vyskúšajte ich osviežujúci silu!

Čistenie pleti: Prečo by ste ho nikdy nemali vynechať?

Dôkaz môžete vidieť po zotretí tváre vatovým tampónom – aj keď v zrkadle vyzerá pleť čistá, na tampóne je vidieť prach a drobné nečistoty, ktoré sa po celý deň na tvári usadzujú. Pridajte k tomu mejkap a máte dobrý základ pre upchaté póry.

Pravidelné čistenie pomáha pleti dýchať a zabraňuje zapáleniu pórov vplyvom nečistôt. Vaša pleť je potom oveľa žiarivejšia a zdravšia.

tvárové utierky sprcha

Prečo sú micelárne obrúsky malý zázrak pre vašu pleť?

Využili sme najlepšie čistiace vlastnosti micelárnej vody a skombinovali ich s pohodlím čistiacich obrúskov. Zavádzame revolúciu v čistení pleti!

Nepoznáte ešte micelárne obrúsky? Tu je 5 dôvodov, prečo to napraviť

 1. Mejkap a nečistoty sú preč jedným rýchlym ťahom
  Pleť nemusíte pred čistením namáčať ani po ňom oplachovať. Jednoducho obrúskom zotrite tvár a je to.

 2. Čistenie a hydratácia v jednom
  Micelárne obrúsky pleť hĺbkovo čistia, ale sú k nej zároveň šetrné a nevysušujú ju. Po vyčistení zostáva pleť žiarivá a hladká. 

 3. Sú vždy poruke
  Či už len prespávate cez noc u kamarátky, alebo idete na dvojtýždňovú dovolenku – vďaka micelárnym obrúskom môžete nepraktické fľaštičky nechať doma. K dokonale čistej pleti vám stačí jediný balíček. 

 4. Ani vodoodolný mejkap nemá šancu
  Akýkoľvek druh mejkapu ide s micelárnymi obrúskami rýchlo dole – nemusíte tlačiť ani trieť a vaša pleť je krásne vyčistená.

 5. Nezanechávajú žiadne zvyšky
  Nečistoty a mejkap čistí do poslednej čiastočky. Už žiadne zvyšky mejkapu a nečistôt, ktoré by upchávali vaše póry.

tvárové obrúsky, odstraňovač

Hĺbkové čistenie napríklad aj z postele

Povedzte zbohom zdĺhavému večernému čisteniu pleti – s micelárnymi obrúskami ho zvládnete napríklad aj z pohodlia vašej postele! Praktický balíček si jednoducho nachystáte na nočný stolík a váš partner už nikdy nezaspí skôr, než stačíte prísť z kúpeľne.

V čom sú micelárne obrúsky iné ako tie obyčajné?

micelární vodní stěny

Sú k pleti výnimočne šetrné

Čistia, ale nevysušujú – micelárne obrúsky sú šetrné ku všetkým typom pleti a pleť zároveň čistia a ošetrujú.

tvárové utierky micelárny obrúsky

Obsahujú špeciálnu čistiacu formulu

Jedinečnú čistiacu schopnosť NIVEA micelárnych vôd sme pre vás nachystali do praktického balenia obrúskov a nezabudli sme ani na vitamín E.

obličejové utěrky

Majú hodvábne jemnú štruktúru

Materiál obrúskov sme prispôsobili presne tak, aby dokázal pleť efektívne čistiť a zároveň na ňu pôsobil ako nežné pohladenie. Jedným ťahom obrúskom odstráni mejkap i nečistoty a zároveň pritom ošetruje pleť a chráni riasy.

nivea logo

Zanechávajú jemnú vôňu

Po zotretí micelárnymi obrúskami zostáva pleť nádherne hebká a ľahučko voňavá – trochu ako lúka, citrusový sad a ranný les dohromady. Vďaka tomu sa po každom čistení cítite naozaj svieža a krásna.

product-stage-bg