Hair

AKÝ ÚČES MI PRISTANE?

Vlasy ako krásny doplnok 

Zložitý účes alebo žiarivo prirodzené kadere vždy priťahujú pozornosť. Mladí alebo starí, všetci túžime po krásnych vlasoch a dokonalom stylingu. Vlasy hrajú rozhodujúcu rolu v našom vzhľade. Rovnako ako pleť sú zrkadlom našej duše, pretože nový strih vlasov je často tiež výrazom zmeny životného štýlu.  

Aký účes mi pristane? 

Dlhé vlny, krátky zostrih alebo ofina -  s odpoveďou na otázku "Aký účes by mi asi pristal?" vám najlepšie pomôžu vlasoví experti. Či vám účes pristane alebo nie, závisí predovšetkým od troch faktorov - tvaru tváre, štruktúry vlasov a energie, ktorú chcete do stylingu vložiť. 

Aký účes mi pristane - pomôžeme vám rozhodnúť sa 

Tvar tváre: Vlasy a tvar tváre by sa mali vždy vhodne doplňovať. Nie všetky účesy pristanú každému tvaru tváre. Rozlišujeme päť rôznych tvarov tváre: oválny, guľatý, srdcovitý, obdĺžnikový a hruškovitý. Aby ste sa rozhodli, ktorý účes vám pristane, mali by ste najprv správne určiť tvar vašej tváre: postavte sa pred zrkadlo, zviažte si vlasy dozadu a obkreslite obrys vašej tváre rúžom na zrkadlo. Typ vlasov: Či vám účes bude sedieť, závisí aj od typu vašich vlasov - jemné alebo slabé vlasy potrebujú objem a účesy, ktoré im dajú pevný tvar. Husté a vlnité vlasy možno ľahko vrstviť a prestrihávať smerom ku končekom. Čím kratší zostrih na vašich vlnitých vlasoch nosíte, tým obtiažnejšie je vlasy upraviť, pretože vlny sú nepoddajné. Energia, ktorú na účes potrebujete: Účesy nemusia zodpovedať len vašej tváre a type vlasov, ale aj životnému štýlu. Ak sa nechcete starostlivosti o vlasy venovať viac než niekoľko minút, nemali by ste si vybrať strih, ktorý vyžaduje zložitý styling. A ktorý účes mi bude sedieť, keď mám rovné vlasy? Krátke strihy umožňujú rýchlu a trendy úpravu rovných vlasov - vlasy rýchlo umyjete, vysušíte a ideálne upravíte v niekoľkých krátkych krokoch. Husté a vlnité vlasy upravíte rýchlejšie, ak majú vrstvený strih a sú jemne prestrihané.