Dajte zbohom stresu! Tipy, vďaka ktorým sa zbavíte napätia

Rozlúčte sa s nepríjemnými pocitmi a privítajte pohodu. Náročná práca, domáce povinnosti, starosti s deťmi ... Máte pocit, že je toho na vás veľa? Poradíme vám, ako zatočiť so stresom, upokojiť myseľ a uvoľniť telo.

Užívajte si pokoj: Máme návod, ako prekonať stresujúce situácie

5 cvičení pre dokonalé uvoľnenie

  • Ak pociťujete psychickú záťaž: Jemne si namasírujte boky nosa približne v úrovni očí a svaly, ktoré máte po strane nosa. Uvoľníte tak duševné napätie.
  • Keď vás unavuje fyzická záťaž: Uvoľnite telo, prejdite sa zľahka po miestnosti a myslite na niečo pekné. Ľahké pohyby v spojení s pozitívnymi myšlienkami uvoľnia vaše svalstvo aj myseľ.
  • Ak máte napätú tvár: Uvoľnite čeľusť, povoľte tvárové svalstvo a zľahka vysúvajte bradu dopredu a dozadu. Prospejete tak nielen unavenej pleti.
  • Ak máte napäté ramená: Narovnajte sa a pomaly otáčajte hlavu doľava a doprava, aby ste pritom videli čo najviac do boku. Jemne tak uvoľníte aj chrbtové svalstvo.
  • Keď ste slabí v kolenách: Prejdite sa pevným krokom po izbe a následne stlačte nohy k sebe. Pomôže vám to udržať pevný postoj a dodá novú dávku energie.

Sprej antiperspirant Stress Protect vás ochráni pred potením zo stresu

Túžite po spoľahlivej ochrane, ktorá vás podrží aj pri obzvlášť stresových situáciách? Stavte na NIVEA Sprej antiperspirant Stress Protect. Jeho vysoko účinné antibakteriálne zloženie so zinkovým komplexom a avokádovým olejom chráni pred potom a pachom až po dobu 48 hodín. 

Stres odbúrava aj dobrá organizácia a plánovanie

Dobré plánovanie je polovica úspechu. Začnite tým, že zapíšete všetky svoje stretnutia a povinnosti do diára. Nebudete tak zbytočne zaťažovať hlavu neustálym premýšľaním o tom, čo ešte musíte urobiť.

Okrem pracovných a rodinných povinností si tiež naplánujte chvíľky len pre seba. Ideálne k nim dajte presný čas a trvajte na jeho dodržaní. Spočiatku to možno nepôjde úplne hladko, ale časom sa pravidelná relaxácia stane súčasťou vašej každodennej rutiny. Uvidíte, že taká hodinka športu, alebo hoci len chvíľka s knižkou či šálka kávy na slniečku urobia divy. Odplavíte tak stres a načerpáte novú energiu. 


Keď sa nemôžete stresujúcim faktorom vyhnúť, zmiernite ich dopady

Ste nervózny už len z predstavy pracovného pohovoru, alebo sa vám potia dlane a trasú kolená, keď máte hovoriť na verejnosti? Naše tipy vám pomôžu odbúrať stres.

Užite si svoju chvíľku kúpeľnej pohody

Po dlhom a vyčerpávajúcom dni nie je nič príjemnejšie ako uvoľňujúci horúci kúpeľ. Keď do nej pridáte trochu kúpeľového oleja, rozmaznáte svoje telo i myseľ.

Vyskúšajte 3 osvedčené tipy, ako zvládať stres

Skúšky v škole, pracovné pohovory, výstupy na javisku – v niektorých situáciách sa stresu skrátka nevyhneme. Existujú ale možnosti, ako ho lepšie zvládať. Vyskúšajte napríklad nasledujúce tri tipy:

  • Tip 1: Usmievajte sa. Znie to jednoducho, ale naozaj to funguje. Odzbrojujúci úsmev je spoľahlivá cesta, ako uvoľniť vnútorné napätie aj napätú atmosféru v miestnosti.
  • Tip 2: Dýchajte pokojne a rovnomerne. Pri nádychu na chvíľku zadržte dych a potom pomaly vydýchnite. Uvoľníte tak brušné svaly a upokojíte myseľ.
  • Tip 3: Zívnite si. Zívanie je prirodzený respiračný pohyb, ktorý uvoľňuje naše telo. Skúste si tak zívnuť, keď pociťujete narastajúce napätie. Rýchlo tak zmiernite stres napríklad pred pohovorom. Podobne uvoľňujúce potom môže byť aj hlasné povzdychnutie.