Nová dávka energie pre vaše telo. Jar prichádza!

Zažeňte únavu a užite si jar naplno. Neobmedzuje nás zima ani horúčava. Preto buďte na jar aktívna! Prebuďte svoju pokožku aj celé svoje telo zo zimného spánku, máme na to pár užitočných tipov.

Využite povzbudzujúcu energiu jari

Dajte zbohom suchej pokožke! Na jar víťazí sviežosť

Konečne sa prestanete triasť od zimy a hrubé pančuchy, svetre a rukavice zase skončia v najzapadnutejšej časti skrine. Je čas na jarné modely, v ktorých opäť môžete ukázať viac, než len končeky prstov a špičku nosa!

Než svoju pokožku vystavíte na obdiv, doprajte jej najskôr povzbudzujúcu jarnú kúru. So suchou kožou sa rozlúčte – radšej sa celému svetu pochváľte sviežosťou a hebkosťou! A aký je prvý krok k jarnému prebudeniu? Zbavte sa odumretých buniek pomocou ošetrujúceho sprchového gélu NIVEA Creme Oil Pearls s vôňou Cherry Blossom. Drobné olejové perličky vašu pokožku nielen zjemnia, ale tiež ju hĺbkovo a dlhodobo hydratujú.

Pri jarnej očiste nezabudnite ani na tvár. NIVEA Zjemňujúci pleťový peeling vyčistí póry pleti do hĺbky a umožní im znovu sa zhlboka nadýchnuť. Hutným ochranným krémom na zimu je koniec! Teraz môžete svoju tvár rozjasniť pomocou ľahkého krému s gélovou textúrou, ako je NIVEA Antioxidačný denný krém URBAN SKIN DEFENCE. Vitajte späť v sviežich dňoch!


Čižmy späť na povalu! A najlepšie jarné kúsky vpred

Odvďačte sa svojim nohám po dlhej zime. Mesiace boli zatvorené v ťažkých topánkach a teraz potrebujú trochu odľahčiť. Vďakabohu za tú najpohodlnejšiu módu na svete! V ľahkých štýlových teniskách sa vám bude chcieť poskočiť. A onedlho vytiahnete aj sandálky, so starostlivosťou o stvrdnuté päty preto začnite radšej hneď.


Odvďačte sa svojim nohám po dlhej zime

Viete, ako drsné chodidlá premeniť na jemné nôžky? Zbavte sa suchej kože na nohách: zaistite si hebké chodidlá.


Buďte fit – začnite s aktivitou krok po kroku

Ak si ešte pripadáte malátna ako medveď po zimnom spánku, nemusíte sa do ničoho nútiť. Zvyšovanie teploty a väčšie množstvo slnečného svitu čoskoro s vaším telom urobia svoje. Začnite aktívnu sezónu prechádzkami a postupne pridávajte jednoduché cvičenia. O chvíľu sa budete cítiť skvele!

Deň nabitý energiou – ako sa zbaviť jarnej únavy?

Nechce sa vám čakať, kým sa vaše telo vráti späť do rovnováhy? Trochu mu pomôžte. Vďaka jednoduchým rituálom nedostane únava šancu:

  • Blesková ranná rozcvička – vyhraďte si na ranné prípravy o pár minút navyše a pomôžte svojmu telu rozprúdiť krv v žilách. Nielenže vám ranné cvičenie dodá energiu, ale vaše telo ešte pred raňajkami najlepšie spaľuje.
  • Prvý prepad energie stimulujte kávou alebo čajom – obvykle okolo 9 hodiny ráno pocítite prvé príznaky únavy. Práve to je vhodná chvíľa na rituálnu kávu alebo čaj. Počas krátkej prestávky sa uvoľníte a povzbudzujúce látky vás opäť vrátia ku koncentrácii.
  • Trávite väčšinu pracovnej doby za stolom? Zdvihnite sa aspoň raz za hodinu zo stoličky a prejdite sa po miestnosti. Vďaka tomu na vás únava nepadne tak rýchlo.
  • Prvé popoludňajšie krízy – trochu prírodného cukru vás vráti späť do hry. Okolo 3 hodiny popoludní začína naše telo i myseľ rezignovať a dožaduje sa odpočinku. Urobte si krátku prestávku a zjedzte ľahký šalát, ovocie alebo si zájdite po smoothie.
  • Hlboký popoludňajší prepad zachráni prechádzka na čerstvom vzduchu. Medzi 5 – 6 popoludní začína únava pomaly víťaziť. Ak sa z práce nechcete presunúť rovno do postele, potrebujete doplniť kyslík a prečistiť hlavu. Pešia prechádzka zo zamestnania je ideálnym riešením!
  • Zvyšok voľného času venujte záľubám – keď nás niečo baví, ľahko premôžeme aj únavu. Naplánujte si na večer zábavný program s priateľmi a uvidíte, že pocit únavy sa razom vytratí.

 

Chcete sa na jar ľahko dostať do formy? Vyskúšajte 10 účinných cvikov pre pevnú postavu!

Vonku ide všetko lepšie – a predovšetkým pohyb!

Nezáleží na tom, či si užívate behanie v parku, alebo radšej okopávate záhradku. Všetky vonkajšie aktivity vám pomôžu zostať fit. Pripojte k vašim bežným aktivitám pár jednoduchých cvikov, ako sú drepy alebo výpady, a sledujte, ako sa vaša kondícia zlepšuje každým dňom. 

Urobte si radosť

Konečne je dosť teplo aj na prechádzky po meste. Využite príjemné počasie a vyrazte do svojej obľúbenej módnej štvrte. Aj také detaily ako farby totiž majú na vašu psychiku vplyv. A jarná nálada si predsa zaslúži o niečo veselší šatník!

Stále necítite radosť z jari? Vyrazte do prírody!

Slnko a prebúdzajúca sa príroda vám dodajú energiu. Milujete kvety? Veď ten čas, keď všetko okolo pučí a rozkvitá, trvá len pár týždňov v roku. Užite si ho naplno, naplánujte výlet na bicykloch alebo víkend strávený na chate. A nezabudnite so sebou vziať fotoaparát. Tie farebné scenérie proste musíte zachytiť!

Možno ste celú zimu čakali na príležitosť, kedy sa budete môcť pustiť do rôznych zmien a projektov. Smelo do toho, teraz je ten správny čas! Premeňte vzhľad vašej kuchyne, natrite nanovo poličky v spálni alebo prejdite staré poklady z povaly. Našťastie už všetko môžete robiť vonku, jar je tu!


NIVEA Modré Tipy - Ako na podráždený nos?

Skolila vás otravná chrípka a neustále smrkanie? Ak vás trápi odretý nos, tak pre vás máme radu, ako uľaviť sebe i vášmu nosu. 
Mrknite sa na ďalší z NIVEA Modrých Tipov.