Objavte svet starostlivosti NIVEA

Hľadám informácie o výrobkoch pre

nočné chyby

Nočná starostlivosť o pleť?

Pozor na 4 zlozvyky, ktoré vašu pleť ničia!

Ktoré zlozvyky nenechávajú vašu pokožku po prebudení žiariť?

Spánok je pre našu pleť tou najlepšou starostlivosťou: dostatok hlbokého spánku dokáže redukovať prejavy starnutia, vznik vrások a sivastej pleti. Že ste to už niekde počuli? O blahodarných účinkoch spánku na vašu pleť pravdepodobne viete a snažíte sa ho dopriať, kedykoľvek len je to možné. 
Vedeli ste ale, že niekedy môžete počas spánku svojej pleti aj škodiť? Niektoré praktiky pleť cez noc zbytočne zaťažujú a môžu stavu vašej pokožky priťažiť. Ktoré z nich to sú a ako sa im vyhnúť?

nočné chyby

CHYBA Č.1: AK SA RAZ NEODLÍČIM, NIČ SA NESTANE

Prichádzate domov niekedy taká unavená, že zaspíte skôr, než sa stihnete odlíčiť? Zanedbávanie očistného rituálu pred spaním patrí medzi najhoršie hriechy, ktoré môžete voči svojej pleti spáchať. A to i v prípade, že nepoužívate mejkap. 

Zvyšky líčidiel alebo nečistoty, ktoré sa na vašej pleti usadia zo vzduchu, upchávajú kožné póry, a ak pokožku pred spaním dôkladne neočistíte, regeneračné procesy neprebehnú tak, ako majú. Zanesené póry môžu byť navyše počiatkom zápalu a vzniku pupienkov.

 

Čo s tým?

Zvyknite si na to, že keď prídete domov a nebudete mať už žiadny večerný program, odlíčite sa. Vaša pleť tak začne odpočívať oveľa skôr a vy sa nebudete musieť vracať do kúpeľne tesne pred spaním.
A ako si poradiť, keď sa domov vraciate až tesne nad ránom? Nie je nič ľahšieho, než si pleťovými čistiacimi obrúskami pripravenými na nočnom stolíku otrieť tvár. Ak budete mať vždy nejaké po ruke, zvládnete očistu pleti i počas tých najnáročnejších večerov. Vyskúšajte napr. NIVEA Micelárne čistiace pleťové obrúsky 3 v 1.

Chyba č.2: Radšej zakúrim, aby sme v noci nezmrzli

Kúzlo aromaterapie pre pokojný spánok

levandule

Nezabudnite na dary prírody. Esenciálny olej levandule môže vyvolávať pokojnú atmosféru a potlačiť stres.

Viete, že spálňa by mala byť najchladnejšia izba v byte?

Všetci radi zaspávame v pohodlí a v teple. Vedeli ste ale, že spálňa by mala byť najchladnejšou miestnosťou v byte? Vykurovanie znižuje vlhkosť vzduchu a tým dochádza aj k vysychaniu našej pokožky. Telo sa navyše počas spánku zahrieva, a k odparovaniu vody tak dochádza dvojnásobne. Suchá pokožka sa potom neprirodzene napína a praská.

 

Čo s tým?

Umiestnite do spálne v blízkosti kúrenia nádobu s vodou. Počas noci sa bude voda postupne odparovať, a do vzduchu tak navráti časť vlhkosti. Pre pokojný spánok môžete navyše do nádobky pridať pár kvapiek esenciálneho oleja s vôňou levandule alebo mäty.

 


Prekúrené prostredie vašej pleti nesvedčí.

topenie

Chyba č.3: Vystačím si s jedným krémom na deň i noc

nočná péče

Po dôkladnom čistení často býva pleť vysušená a potrebuje upokojiť kvalitným hydratačným krémom. Počas noci navyše pokožka z krému najlepšie vstrebáva živiny. V zložení denných a nočných krémov je však zásadný rozdiel a denné prípravky môžu vašej pleti počas spánku skôr uškodiť.

 

Čo s tým?

Na hydratáciu počas spánku používajte výlučne krémy určené na nočnú starostlivosť. Kvalitný nočný krém je bohatý na vyživujúce a ošetrujúce látky, jeho zloženie podporuje regeneráciu pleti počas noci. Ak navyše siahnete po kréme s kombináciou účinných látok, podporíte nielen regeneráciu, ale i boj proti vráskam. Hotovým elixírom mladosti je napríklad kokteil koenzýmu Q10 a vitamínu C. Obsahuje ho napríklad NIVEA Nočný krém Q10 plus C.

 


Chyba č.4: Najradšej zaspávam schovaná pred celým svetom

Ak sa i po výdatnom spánku prebúdzate s opuchnutou tvárou alebo s kruhmi pod očami, možno je chyba v polohe, v ktorej spíte. Ak ste zvyknutá spať na bruchu s tvárou schovanou do vankúša, sú cievy vašej pleti zovreté a zabraňujú správnej cirkulácii krvi, ktorá má odvádzať škodlivé látky z kožných buniek.

 

Čo s tým?

I správnemu spaniu sa dá naučiť. Pokúste sa zaspávať na chrbte. Časom zistíte, že je vám táto poloha najpríjemnejšia. Spanie na chrbte nepomáha len lepšiemu stavu vašej pleti, znižujte aj bolesti chrbta a má pozitívny vplyv na stav chrbtice.
Zmenám polohy v spánku len ťažko zabránite, a ak sa stále prebúdzate na bruchu, nie je dôvod na zúfalstvo. Aspoň však venujte starostlivosť vašim obliečkam a často ich meňte. V posteľnej tkanine uľpievajú odumreté kožné bunky, ktoré môžu vašu pleť počas spánku zanášať. 

 perina