Objavte svet starostlivosti NIVEA

Hľadám informácie o výrobkoch pre

Tipy a inšpirácie na plesové účesy

Už to začalo! Tipy na plesové účesy, s ktorými budete hviezdou večera

Plesová sezóna je už tu a vy máte v ruke lístky. Možno už máte aj vybraný outfit. Lenže rovnako ako veľa ďalších žien, ani vy neviete, aký vymyslieť účes, aby vám pristal, či si ho urobiť doma, alebo zájsť ku kaderníčke. A asi sa bojíte, že vám nevydrží celý večer.

Plesový účes: Doma alebo u kaderníčky?

Pozrieme sa spoločne na oslnivé aj jednoduché plesové účesy a povieme si pár tipov, ako zabezpečiť, aby vám ten jeden vybraný držal až do konca vašej spanilej jazdy.

To, či si necháte vytvoriť účes u kaderníčky, alebo sa do neho pustíte doma, môžete rozhodnúť celkom jednoducho. Ak si naozaj nie ste istá, že by ste si dokázali urobiť pekný účes sama, vyberte sa ku kaderníčke. Myslite ale na to, že toto riešenie bude zrejme finančne oveľa náročnejšie, než keď sa pripravíte sama, napríklad s našimi tipmi a trikmi.

Väčšina (nielen plesových) účesov vyzerá veľmi zložito, pritom sú však celkom jednoduché. Stačí poznať pár základných pravidiel a mať poruke vhodných pomocníkov na styling

Tipy a inšpirácie na plesové účesy

Účes na večer: Rady, ktoré naozaj oceníte

Tipy a inšpirácie na plesové účesy

Či už sa rozhodnete zveriť svoje vlasy do rúk profesionála, alebo z nich nakoniec budete kúzliť sama doma, mali by ste vedieť, že:

 

 • Vlasy by nemali byť pred česaním čerstvo umyté. Pravdepodobne by ste ich mali také jemné, že by vám nič nedržalo ani chvíľku, takže by ste neposlušné kučery nestihli ani zafixovať. 
 • Zároveň by ste ale nemali mať na vlasoch nadbytok stylingových prostriedkov. Práve tie budete na vlasy nanášať. A keby na nich už vrstva laku alebo čohokoľvek iného bola, vlasy by nereagovali tak, ako by ste si priali. Výnimkou je len stylingový primer, ktorý vlasy naopak na styling dokonale pripraví.

 

Ak nakoniec pôjdete ku kaderníčke, starosti s účesom máte vyriešené. Ak ale zostanete doma pred zrkadlom, odporúčame si pripraviť všetko potrebné skôr, než sa pustíte do práce. Sponky, malé gumičky, hrebeň, fén, žehličku, kulmu, lak alebo iné fixačné pomôcky.

Účes je najlepšie „spichnúť“ celý naraz, než keby ste medzi jednotlivými krokmi behali po byte a hľadali jednotlivé propriety.

Plesové účesy: inšpirácie, ktoré určite potrebujete

Základ by sme mali. Ale aký účes si vybrať? Rozhodne vyberte taký, ktorý bude nielen krásne vyzerať, ale tiež sa s ním budete cítiť dobre a bude sa k vám hodiť.

elegantný bočný drdol

Nikdy nič nepokazíte s bočným drdolom. Jeho príprava je veľmi jednoduchá a výsledok pristane snáď každej žene. Budete na to potrebovať len 15 minút a neurobíte chybu, keď si postup natrénujete pár dní vopred.

zavinuty_drdol_thumbnail

O niečo sofistikovanejší a romantickejší je potom zavinutý drdol. Z dlhých vlasov ho hravo vykúzlite v priebehu 10 minút a môžete si byť istá, že tento účes dokonale podtrhne vašu ženskosť a jemnosť. Keď sa vám zapáči, môžete s ním niekedy pokojne vyraziť aj do práce. Je proste božský na rôzne príležitosti!

Na každom plese môžete zažiariť tiež s romantickým drdolom, s ktorým budete vyzerať ako princezná z rozprávky. Je to o niečo náročnejšie, ale rozhodne to stojí za to. Potrebovať budete kefu, kulmu, lak na vlasy, hustý alebo tupírovací hrebeň, malú gumičku a pár sponiek. Pozrite sa na návod, ako si romantický drdol vytvoriť!

Ak ste priaznivkyňou jednoduchších účesov a máte rada vlny, urobte z nich hlavný prvok. Vlnitý účes je krásny, elegantný a nadčasový, hodí sa do práce, na večeru s priateľmi aj na ples. K jeho vytvoreniu stačí mať lak na vlasy, kulmu a kefu.

 

hippie vyviazovaný vrkoč

Možno sa vám páčia uvoľnené účesy, ktoré pôsobia ležérne, a pritom sa hodia aj na ples. Potom by vám mohol padnúť do oka hippie vyväzovaný vrkoč. Nenechajte sa zmiasť jeho názvom, „hippie“ tu označuje práve tú vytúženú uvoľnenosť a hravosť. Stačí vám k nemu kefa, gumičky, sponky, lak na vlasy a 10 – 15 minút času.

Plesové účesy: Stylingová záchrana

Ak si celý rok vlasy ledabolo lakujete, aby vám nepadala ofina priamo do očí, možno až teraz zistíte, že možností, ako si účes zafixovať, je viac. Ktorý prípravok sa teda hodí na konkrétne úkony?

 • Lak na vlasy vám pomôže zjednotiť a udržať pohromade jednotlivé pramene. Každý pramienok vlasov, s ktorým budete pracovať, nalakujte. A nakoniec vám lak pomôže aj zafixovať účes ako celok.
 • S penovým tužidlom dodáte vlasom predovšetkým objem. Ak sa rozhodnete pre účes, v ktorom bude objem hrať dôležitú úlohu, určite si tužidlo vezmite na pomoc. To okrem iného vlasom prospeje – napríklad ich ochráni pred teplom a suchom, dodá im lesk a posilní ich.
 • Ak si plánujete na ples vytvoriť hladký účes, nenechajte si ho pokaziť krepatením, ku ktorému môže rýchlo dôjsť aj počas presunu z taxi do sály. Keď si do suchých vlasov nastriekate tvarovací sprej a potom ich upravíte podľa svojho vlastného želania, budete mať po starostiach. Tvarovací sprej môže pokojne zastúpiť aj prácu tužidla, laku alebo gélu.
 • Milujete vlny a túžite ich mať aspoň na jeden večer úplne dokonalé? S tým vám môže pomôcť napríklad Stylingový primer Curl. Naneste ho ešte do mokrých vlasov a potom ho môžete použiť aj pri konečnom tvarovaní účesu. Je to to najlepšie, čo môžete pre krásne vlny urobiť. Navyše vlasy ochráni pred horúčavou, a to až do 220 °C, a vaše vlasy nezlepí. 

Tipy a inšpirácie na plesové účesy

Z domova jedine s plesovou „kápézetkou“!

O krabičke poslednej záchrany už ste určite počuli. Tá, ktorú vám odporučíme na ples, ale bude vyzerať trošku inak ako tá, ktorú si chystajú skauti. Než sa vydáte na ples, určite si do kabelky dajte:

 • pár sponiek pre prípad, že by sa vám uvoľnil nejaký ten prameň,
 • malé gumičky, pretože môže nastať situácia, keď pomôžu viac než sponky,
 • vreckový hrebienok.

Ak budete mať väčšiu kabelku ako listovú, vezmite si tiež napríklad Krémový gél Care & Hold. Jednoducho s ním napravíte ujmu, ku ktorej môže dôjsť pri pohybe alebo vplyvom tepla v sále. 

Tipy a inšpirácie na plesové účesy

Čím sa dá plesový účes jednoducho zničiť a na čo si dať pozor?

Už ste si s úpravou vlasov dali prácu a len dúfate, že bude celý večer všetko v poriadku. Pritom ale stačí troška nepozornosti a môžu to byť práve vlasy, ktoré vás sklamú.

 

 • Rozhodne si na účes čo najmenej siahajte. Kontrolujte ho pohľadom do zrkadla, nie rukami.
 • Ak zistíte nejakú škodu, bezodkladne ju napravte. Nečakajte, kým sa vám namiesto jedného prameňa spustia tri a účes sa začne rozpadať.

 

Užite si tohtoročnú plesovú sezónu naplno. Prajeme vám príjemnú zábavu a účes bez chybičky!

Tipy a inšpirácie na plesové účesy

Odporúčame