Starostlivosť o pokožku pri sprchovaní

Starostlivosť o pokožku pri sprchovaní


TIPY PRE ČERSTVÚ A ODPOČINUTÚ POKOŽKU

Odpoveď na otázku „Ako sa sprchovať“ sa vám možno zdá jasná, sprchovanie ale obsahuje oveľa viac, než sa môže zdať. Prečítajte si napríklad o tom, ako môžu sprchovacie gély dôkladne, ale zároveň šetrne vyčistiť vašu pokožku.

Sprchovanie a vaša pokožka

Umenie správnych kúpeľňových rituálov: Zistite všetko o tom, ako sprchovanie ovplyvňuje vašu pokožku, alebo ako by ste ju mali ošetrovať počas sprchovania.

Ako často by ste sa mali sprchovať?

Môže sa človek umývať príliš často? Väčšina ľudí si nie je istá, ako často by sa vlastne mali sprchovať, a názory na kúpeľňovú hygienu sú často veľmi rozdielne. O sprchovaní tak koluje mnoho rozšírených mýtov. Tým je napríklad aj presvedčenie, že sprchovanie každý deň je škodlivé.

Ako často by ste sa mali kúpať, alebo sprchovať, záleží na tom, ako často cvičíte a ako veľmi sa potíte počas dňa. Každodenné sprchovanie pomáha na udržanie pocitu čistoty a navyše budete pekne voňať.

Ak sa sprchujete denne, používajte pri sprchovaní produkty na krémovejšej báze, napríklad sprchovací gél NIVEA Creme Smooth. Po sprchovaní nezabudnite svoju pokožku ošetriť vhodným telovým mliekom, ako je NIVEA Výživné telové mlieko, ktoré vašu pokožku udrží jemnú a dodá jej zdravý vzhľad.

Znížte teplotu

Teplota vody alebo kúpeľa môže mať vplyv na to, ako dobre sa po sprchovaní budete cítiť vo svojej vlastnej koži. Odporúča sa sprchovať skôr vlažnou a teplou vodou než vodou horúcou. Príliš vysoká teplota vody totiž pokožku vysušuje. Čím sme starší, tým sa pokožka stáva suchšia a citlivejšia. Postupom času sa preto oplatí dávať pozor na to, akú teplotu vody zvolíme pri sprchovaní.

Čo sa deje s vašou pokožkou, kým sa sprchujete?

Pri sprchovaní sa pomocou vody v kombinácii so sprchovacím gélom či mydlom zbavujeme špiny a mastnôt, ktoré sa na nás usadili. Kým prirodzené množstvo mastnoty na povrchu kože telu prospieva, jej nadbytok, naopak, môže spôsobovať čierne bodky, pupienky a vyrážky.

Pár krásnych slov

Ošetrujte svoje telo, aby bolo čisté a žiarivé. Veď vy ste tým oknom, ktorým sa pozeráte na svet. George Bernard Shaw.

Tipy pre váš kúpeľňový rituál

Sprchovanie a kúpanie je viac, než len snaha udržať svoju pokožku čistú. Ide o to nájsť tých správnych pomocníkov, ktorí budú vašu pokožku vzorne ošetrovať.

 

Najvhodnejšie produkty pre starostlivosť o vašu pokožku pred aj po sprchovaní

Sprchovací gél

Uistite sa, že sprchovací gél, ktorý používate, sadne vášmu typu pokožky. NIVEA ošetrujúci sprchovací gél Creme Sensitive s extraktom z harmančeka je skvelou voľbou pre citlivú pokožku. So sprchovacím gélom Fresh Blends Raspberry sa zas môžete tešiť na osviežujúcu ovocnú bombu. 

Krémový sprchovací gél

Krémové sprchovacie gély prinesú vašej pokožke skutočný pôžitok. Rozmaznávajte sa s ošetrujúcim sprchovacím gélom Care & Roses s mandľovým mliekom a nechajte sa unášať omamnou vôňou ruží až do siedmeho neba.

Tuhé mydlá

S kockou mydla nemôžete šliapnuť vedľa. Potrebujete ušetriť miesto v kufri alebo si chcete dopriať relaxačný kúpeľ? Krémové tuhé mydlo Creme Care je tu, aby rozmaznávalo vašu pokožku doma aj na cestách.

Telové mlieko do sprchy

Telové mlieka ako Výživné telové mlieko do sprchy NIVEA, ktoré môžete použiť v sprche, je ideálne pre suchú až normálnu pokožku. Navyše s nimi ušetríte drahocenný čas pri rannom vychystávaní tým, že svoju pokožku hydratujete už v sprche.

Starostlivosť o pokožku na cestách

Len preto, že ste ďaleko od domova ešte neznamená, že musíte starostlivosť o svoju pokožku spolu s obľúbenými mydlami a šampónmi hodiť za hlavu. S NIVEA mini sprchovacím gélom Creme Care so zjemňujúcim mandľovým olejom si môžete dopriať svoje zvyčajné kúpeľňové pohodlie aj na cestách.