Podmaňte si mesto

Podmaňte si mesto: Rady, tipy a triky, ako na to

Tipy, ako si užiť život v meste na maximum. Dodajte šmrnc svojmu malému mestskému bytu, alebo si vytvorte vonkajšie fitness. Skrátka premeňte život v meste na každodennú záplavu menších či väčších príjemných zážitkov.

DIY PRE ŽIVOT V MESTE

To, že sa v meste musíme uspokojiť s menšími obytnými priestormi, je jasné. Neznamená to však, že si ich nemôžeme upraviť tak, aby vyzerali naozaj nádherne!

Dizajnové vychytávky pre malé byty

Stavte na optické triky
Máte pocit, že je vaša obývačka, kuchyňa, spálňa... stiesnená? Potom pri ďalšom maľovaní steny nemaľujte až k stropu, ale nechajte od neho biely okraj. Miestnosť sa bude zdať opticky väčšia a priestrannejšia.

Využite každý kút
Aj do inak nepoužívaného priestoru môžete vstavať napríklad poličku na knihy. Čím subtílnejšia bude, tým lepšie. Priestor potom nebude pôsobiť tak stiesnene.

Pri nedostatku miesta improvizujte
Nemáte nikde priestor pre stolnú lampu? Nevadí. Skrátka žiarovku zaveste tak, ako je, rovno na stenu, alebo ju spustite zo stropu. Ušetríte miesto a toto riešenie je navyše trendy.

Oživte svoj život farbami
Nebojte sa farieb! Zaujímavým farebným akcentom môžu byť napríklad farebné vnútorné hrany dverí. Zároveň ide o kompromis v okamihu, keď vaši spolubývajúci farbám práve nefandia.

Nájdite nové využitie pre staré veci
Máte doma plnú krabičku starých náhrdelníkov? Nevyhadzujte ich, ale vytvorte z nich závesy. Svoj byt tak premeníte v bohémsky brloh. Samozrejme, že v tom najlepšom slova zmysle.

Urban gardening alias mestské záhradkárčenie pre začiatočníkov

Vlastniť balkón, terasu, predzáhradku alebo dokonca kus záhrady – to je vo veľkých mestách hotový luxus. Ak ste hrdým majiteľom kúsku zeme, rozhodne ho naplno využite!

Aby neprišiel nazmar ani centimeter miesta, stavte na vertikálne záhradníčenie. Nie sú potrebné žiadne sofistikované mechanizmy. Postačí postavená paleta a na nej v "poschodiach" poukladané kvetináče a hrantíky. Nielenže toto riešenie šetrí miesto, ale navyše aj krásne vyzerá.

Ak nevlastníte balkón, ale len parapet, využite napríklad malú prepravku na víno, alebo debničku od ovocia a premeňte ju na malú záhradku. Nemáte ani parapet? Ani v tomto prípade nie je nič stratené. Sukulenty alebo kaktusy ľahko zasadíte do pekných pohárov alebo džbánov.

Vedecké štúdie navyše dokazujú, že záhradníčenie robí dobre našej psychike. "Rýpanie" v hline zmierňuje stres, zbavuje nás napätia a zlepšuje náladu. Tak na čo ešte čakáte? Lopatku do ruky...


Premeňte rušné mesto v outdoor posilňovňu

Majte svoju kondíciu pod kontrolou. Aj pri mestskom spôsobe života. Máme pre vás rady a tipy, ako pohyb "neflákať" ani uprostred rušného mesta.

Prečo navštevovať posilňovňu, keď máte na dosah ruky celé mesto?

Nechajte vydýchanú posilňovňu posilňovňou a vyrazte von. Dnes už mestské parky križujú bežecké i cyklistické chodníky, prebehnúť sa môžete pozdĺž rieky... Spôsobov, ako aktívne tráviť voľný čas, je v meste bezpočet. A čerstvý vzduch vám urobí len a len dobre.

Skúste sa porozhliadnuť po svojom okolí. V posledných mesiacoch sa ako huby po daždi objavujú skupinové cvičenia, ktoré vedú skúsení lektori a inštruktori. Áno, aj v mestských parkoch. Vyskúšať môžete jogging, tanec, korčuľovanie pod dohľadom niekoho skúseného. Každý si nájde to svoje a každý si na podobných lekciách nájde nových priateľov. 

Nezabúdajte ale na to, že súčasťou zdravého životného štýlu je aj zdravý jedálny lístok. Ani pri hektickom životnom štýle by ste nemali zabúdať na pravidelnú a vyváženú stravu. A tiež si občas môžete urobiť "no make-up deň".

fitness-in-the-city

Prežite voľné chvíle v miestnom parku

Vyskúšať tiež môžete 10 účinných cvikov pre pevnú postavu.

5 jednoduchých tipov, ako byť fit. Aj v meste

  • Nechajte si ujsť ranný autobus a do práce sa prejdite. 
  • Buďte kreatívni aj pri plánovaní fyzických aktivít – jeden deň joga, ten ďalší kratší výbeh a cez víkend výlet na bicykli. 
  • Vymeňte výťah za schody. Aj taká drobnosť dokáže divy.
  • Vyzujte topánky na vysokých podpätkoch a naopak stavte na pohodlné tenisky.
  • Vyhraďte si celý deň na relaxáciu. Nikto nemusí pracovať každý deň.

Aj v meste sa dá žiť zdravo!

Žiť v meste má veľa negatív, ale... viete si predstaviť, žeby ste žili niekde inde?
Powerbanka
5 vecí, ktoré potrebuje každý, kto žije v meste

Powerbanka

Cestou do práce počúvate hudbu, vo fronte v obchode surfujete po sieťach... a výdrž vašej batérie klesá a klesá. Kapacity batérií v posledných rokoch narástli, avšak aj tak veľmi často nestačia. Powerbanka je teda pre mnohých z nás nevyhnutná.
Kvalitné slúchadlá
5 vecí, ktoré potrebuje každý, kto žije v meste

Kvalitné slúchadlá

Kvalitné slúchadlá sú v mestskej džungli nevyhnutné. A kvalitou máme na mysli odhlučnenie. Pretože určite nechcete, aby s vami váš playlist zdieľal celý autobus a zároveň, aby ste si nemohli kvôli okolitému hluku naplno vychutnať obľúbenú hudbu.
zeleninové debničky
5 vecí, ktoré potrebuje každý, kto žije v meste

Zeleninové debničky

Zabezpečiť si pravidelný prísun čerstvej zeleniny nikdy nebolo jednoduchšie. Zvlášť vo veľkých mestách existujú dodávatelia, ktorí doručia zeleninu až k vášmu prahu. Takže už žiadne výhovorky, že čerstvá zelenina skrátka nie je k dostaniu!
"Žebradlo" alebo zvoľte správnu tašku cez rameno
5 vecí, ktoré potrebuje každý, kto žije v meste

"Žebradlo" alebo zvoľte správnu tašku cez rameno

Štýlový, trendy a ešte navyše veľmi priestranný. Látkový vak cez rameno vyzerá veľmi pekne aj zavesený na ruke. Mrknite sa aj na ďalšie módne tipy pre mestský štýl života!
5 vecí, ktoré potrebuje každý, kto žije v meste

Starostlivosť ušitá na mieru pleti v meste

Výfukové plyny a ďalšie drobné nečistoty pleť mastia a prispievajú k jej zlému stavu. Micelárna voda Urban Skin Detox a Detoxikačný ílový čistiaci krém Urban Skin 3 v 1 sú navrhnuté tak, aby pleť chránili pred vplyvom okolitého prostredia.


Chráňte pleť pred nepriaznivými vplyvmi mestského štýlu života