Zničené vlasy

Neničte si vlasy, poradíme vám

Tupírovanie, žehlenie, fúkanie… A vaše vlasy trpia! Poradíme vám, ako ich chrániť počas toho, keď ich upravujete. A ako ich správne ošetrovať.

Najväčší ničitelia vlasov: Fúkanie, žehlenie, tupírovanie. Ako zmierniť ich dopady?

Vedeli ste, že nám denne vypadne približne 100 vlasov? Prispieva k tomu aj to, ako s nimi zaobchádzame. Každodenné žehlenie, zlá starostlivosť, ale napríklad aj nesprávny typ hrebeňa.
To všetko naše vlasy oslabuje a ničí. Naučte sa, ako svoje vlasy rozmaznávať.
Hreben a starostlivost

Hrebeň: Najčastejší zabijak vlasov

Používate správnu vlasovú kozmetiku, ale vaše vlasy sa aj tak lámu? Príčinou môže byť zlá voľba každodenného pomocníka – hrebeňa. Možno by ste si povedali, že dôležitejšie než samotný hrebeň, je spôsob rozčesávania vlasov, ale opak je pravdou. 

Hrebene, ktoré majú kovové alebo tvrdé plastové štetiny, sú príliš agresívne a vlasy trhajú. Radšej zvoľte hrebeň s prírodnými či mäkkými plastovými štetinami. 

Pri česaní potom dbajte na to, aby ste vlasy rozčesávali pomaly a opatrne. Príliš rýchle a trhavé pohyby vlasy lámu a ničia. Pre ľahké rozčesávanie je zároveň dobré, použiť na vlasy kondicionér, ktorý vlasom poskytne potrebnú výživu a zanechá ich hebké. Skúste napríklad Ošetrujúci kondicionér Hairmilk Natural Shine, ktorý obsahuje mliečne a hodvábne proteíny a výrazne uľahčuje rozčesávanie.

Vysúšate si vlasy správne?

Veľakrát si dáme záležať na samotnom umývaní vlasov, ale vysúšaniu už takú pozornosť nevenujeme. Je ale rovnako dôležité. Po umytí vlasy nikdy nedávajte do pevného turbanu, tým sa poškodzuje ich štruktúra a sú náchylnejšie na lámanie. 

Z vlasov len vyžmýkajte prebytočnú vodu a nechajte ich chvíľku voľne preschnúť. Potom prichádza čas na fén, ak nemáte čas nechať vlasy voľne preschnúť. Vlasy by sa mali fénovať od korienkov ku končekom. Opačný smer ich zbytočne oslabuje. A aj keď ráno často naháňate každú minútu, stavte pri fénovaní na chladnejší vzduch. Keď vlasy vysušíte veľmi rýchlo príliš horúcim vzduchom, stratí lesk.

Nikdy nechoďte spať s mokrou hlavou. Prečo? Vaša pokožka hlavy by sa zaparila a hrozili by vám nielen lupiny, ale aj pleseň. Navyše sú mokré vlasy výrazne viac náchylné na lámanie.

Vysoušení vlasů
Prezrite si podrobný návod krok za krokom: Prevedieme vás správnou technikou fúkania vlasov

Šetrné žehlenie a kulmovanie? Ide to

Zehlenie vlasov

Vždy chceme to, čo nemáme. Preto si rovné vlasy vlníme a kučeravé, naopak, usilovne vyrovnávame. Na tom nie je nič zlé, keď to robíte šetrne. Príliš častý styling pomocou vysokých teplôt ale môže vlasy vážne poškodiť. Preto je dôležité poskytnúť im potrebnú ochranu a výživu. 

Skôr ako sa pustíte do úpravy, naneste na vlasy NIVEA Stylingový primer, ktorý vlasy obalí a ochráni ich tak pred vysokou teplotou. Zároveň vďaka primeru budú vaše vlasy lepšie držať požadovaný tvar a budú po úprave krásne lesklé a voňavé. Skrátka win-win pre vás i pre vaše vlasy. Vybrať si môžete taký, ktorý pomôže k objemu, na podporu kučeravých vlasov a primer pre rovné vlasy.

Rovné vlasy vďaka správnej fixácii

Vedeli ste, že vlasy nemusíte žehliť každý deň, aby boli perfektne rovné? Stačí ich po prvom žehlení zafixovať NIVEA Tvarovacím sprejom a druhý deň si pokojne môžete pospať. Tvarovací sprej funguje nielen ako tužidlo, ale tiež ako lak na vlasy a vosk. Vďaka Euceritu a suchým olejom, ktoré obsahuje, budú vaše vlasy navyše vzdušné, ľahké a zamatovo hebké

 

Tvarovací sprej funguje rovnako dobre aj na vlny, ktoré si vďaka nemu môžete užívať aj niekoľko dní po sebe bez toho,  aby ste svoje vlasy ničili vysokými teplotami pri stylingu. 

 

Ak sa vrátime k žehleniu vlasov: Nikdy nežehlite ešte vlhké vlasy. A žehličku nastavte na teplotu okolo 180 °C. Vyššia teplota už vlasy naozaj ničí.

objem vlasov

Tupírovanie už je pasé

Výstrelok 80. rokov, ktorý prežíva dodnes. Tupírovanie vlasov už rozhodne nezažíva taký boom, ako tomu bývalo kedysi. Aj dnes sa s ním ale môžete stretnúť. Dôvodom je najmä túžba po väčšom objeme. Ten už ale možno získať aj šetrnejšími spôsobmi, ako je práve tupírovanie, ktoré vlasy poškodzuje a trhá. 

Pomôcť vám môže nielen správna vlasová kozmetika, ale tiež správny účes či cestička na správnom mieste. Prečítajte si, čo všetko pomáha na zväčšenie objemu vlasov a odhoďte klasický hrebeň na tupírovanie do kúta raz a navždy. 

rovné vlasy

Vyberte starostlivosť svojim vlasom na mieru

Každý z nás je jedinečný. To isté platí aj pre naše vlasy. Jedny sú príliš jemné, druhé rozstrapkané, iné sú zase veľmi drsné. Je dôležité poznať potreby svojich vlasov a vybrať im starostlivosť priamo na mieru. Zistite, aký máte typ vlasov a naučte sa ich správne ošetrovať. Vďaka správnej starostlivosti si vypestujete zdravé a prirodzene lesklé vlasy plné sily.