Skoncujte s prehreškami v starostlivosti o pokožku a vlasy!

Skoncujte s prehreškami v starostlivosti o pokožku a vlasy!

Ako pomôcť pokožke, aby vyzerala skvele a bola svieža.
Aj ten najmenší nedostatok v starostlivosti alebo prehrešok proti pravidlám sa postupom času prejaví ako nedokonalosť vašej pokožky alebo vlasov. Pozrite sa s nami, ako ich zbytočne netrápiť a ešte im dopriať, čo si žiadajú.

Malé hriechy, ktoré môžu byť príčinou veľkých problémov

Už ste si niekedy žehlili stále ešte mokré vlasy? Je to už dlho, čo ste naposledy zašli na pedikúru? A venujete dostatok času starostlivosti o svoju pokožku alebo ju večer len opláchnete vodou a tým končíte? Máme pre vás tipy, ako sa zbaviť zlozvykov v starostlivosti o pokožku i vlasy a ako sa o ne starať čo najlepšie.

Pozor na zákerný telefón

Možno by ste neverili, čo všetko denne ohrozuje vašu pokožku. K najčastejším problémom, ktorým sa však nevyhneme, patria telefóny. Len si uvedomte, koľkokrát denne si ho priložíte k uchu a tvári alebo na ňom pracujete. Vždy má na sebe ale baktérie. A vám ich potom odovzdá priamo na tvár.

Zbavte sa jednoducho zlozvykov v starostlivosti o pokožku

  • Menej je niekedy viac. Pravidelná a poctivá starostlivosť o pokožku je dôležitá, ale rovnako zodpovedne si musíte vyberať aj správne produkty a používať ich primerane. Viete napríklad, že veľa krému alebo striedanie viacerých krémov vytvára na mastnejšej pleti nevzhľadné fliačky a na suchej pleti podporuje vznik a prehlbovanie vrások? Vyberajte teda len jeden typ produktov s rovnakými účinnými látkami. Ak je ich viac, nepodporujú sa. Naopak.
  • Nepožičiavajte si od kamarátok mejkup a inú kozmetiku v tubách, ani štetce a iné kozmetické potreby. Drží sa na nich veľa baktérií, ktoré spôsobujú tmavé bodky aj ďalšie ťažkosti.
  • Vždy sa chráňte pred slnkom. Je krásne neplánovane sa vydať von a užívať si lúče, ale bez ochrany bude vaša pokožka trpieť. Keď viete, že má byť slnečno, aplikujte si už ráno na pleť Denný krém na omladenie pleti Cellular Anti-Age OF 30. A to nielen v lete!
  • Nečistite si pleť neumytými prstami. Baktérií, ktoré už máte na pokožke, sa možno zbavíte, ale zároveň si na ňu nanesiete iné – tie, ktoré máte práve na rukách. Náš tip: Čistite si pleť ihneď po sprchovaní. Bude umytá, zbavená baktérií a navyše bude otvorenejšia všetkej starostlivosti.

Prvá pomoc pre vašu pokožku a vlasy

Citlivá nie je len pleť tváre. Starostlivosť vyžadujú i vlasy a pokožka na celom tele.

Pomocníci v boji za krásnu pleť a vlasy

Our recommendations for you