Objavte svet starostlivosti NIVEA

Hľadám informácie o výrobkoch pre

Ako naučiť dieťa samostatnosti

Je čas, aby bol váš malý šikovník o niečo samostatnejší

Malý návod, ako naučiť dieťa samostatnosti.

Obracia sa na vás vaše dieťa s každou maličkosťou? Máme pre vás tipy, ako ho priviesť k väčšej samostatnosti. S trochou trpezlivosti to o chvíľu zvládne samo.

Malý návod, ako naučiť dieťa samostatnosti

V tejto chvíli je váš drobček pravdepodobne zvyknutý na kráľovský servis, ktorý mu poskytujete. Možno ho dokonca vyžaduje. Pamätajte ale, že na rozdiel od bezbranných bábätiek sú už batoľatá v mnohých ohľadoch schopné postarať sa o seba samy.

Váš malý šikovník si už pravdepodobne vie obliecť niektoré oblečenie a možno aj obuť topánky. Je schopný nájsť a uchopiť najrôznejšie predmety. Máme pre vás niekoľko tipov, ako u vašej ratolesti vypestovať návyky, vďaka ktorým budete „to už zvládnem sám" počuť čím ďalej častejšie.

 

s hračkou

Chcete, aby vaše dieťatko dobre zvládalo aj prácu s drobnými predmetmi? Zamerajte sa na psychomotorický vývoj dieťaťa: poradíme vám, ako ho podporiť.

Pochváľte aj ten najmenší úspech

Zavrieť vodovodný kohútik môže byť pre vás hračka, pre vášho malého drobčeka je to ale kus práce. Nezabudnite všetky jeho „prvé úspechy" náležite oceniť, posilníte tým jeho ďalšiu motiváciu.


Nevzdávajte to

Pre vaše dieťa môže byť šok, keď zistí, že vás už nemá k dispozícii na každé požiadanie. Svoj boj ale nevzdávajte. Chcete predsa, aby bol váš drobček čo najviac samostatný a nespoliehal so všetkým len na vašu pomoc.

 

Už sa tešíte, keď z vášho dieťatka vyrastie veľký šikovník?