Ako upokojiť problematickú a suchú pokožku vášho bábätka


TRÁPI VAŠE DIEŤATKO PODRÁŽDENÁ A SUCHÁ POKOŽKA?

Tu je návod na rýchlu pomoc.

Ako u bábätka rozpoznať problematickú pokožku?

Podráždená pokožka sa prejavuje zmenou zafarbenia alebo štruktúry. Môžu to byť začervenané, drsné, vysušené, šupinaté a niekedy aj svrbiace miesta kdekoľvek na tele. Veľmi často sa podobne podráždená pokožka objavuje práve okolo úst. Niekedy sa jej preto hovorí cumlíková dermatitída. Často ju tiež nájdete za ušami, na lícach alebo za krkom.

Prečítajte si, ako uľahčiť vášmu drobčekovi odvykanie od cumlíka a dosiahnuť tak pokoja aj bez cmúľania.


Používajte len tú najjemnejšiu kozmetiku

jemná starostlivosť o jemnú pokožku
Pozor. Aj jemné detské vlásky potrebujú špeciálnu starostlivosť: Jemná starostlivosť pre jemné vlásky: aby bolo umývanie vláskov zábavou bez plaču a slzičiek.

Ako prevencia podráždenia suchej a extra citlivej pokožky dieťatka je ideálnym riešením NIVEA BABY Pure & Sensitive SOS krém. Špeciálne zloženie je kombináciou vysoko účinných látok a prináša okamžitú úľavu a upokojenie. Súčasťou bohatého, výživného krému bez obsahu vody je oxid zinočnatý, ktorý poskytuje pokožke spoľahlivú ochranu proti vlhkosti (napr. okolo ústočiek). Panthenol, organické bambucké maslo a omega-6 mastné kyseliny pokožku upokojujú, zvláčňujú a pomáhajú predchádzať svrbeniu.

 

Vyhnite sa produktom s farbivami a alkoholom

Ošetrujúce účinky SOS krému potvrdili klinické štúdie, ktorých sa zúčastnili pacienti s atopickým ekzémom. Tí používali SOS krém súčasne s bežnou terapiou. NIVEA BABY Pure & Sensitive SOS krém neobsahuje konzervačné látky, alkohol ani farbivá a vyhovuje tak potrebám bábätiek aj malých detí s extra citlivou pokožkou. SOS krém môže byť samozrejme používaný na problematické miesta aj u starších detí alebo dospelých, a preto sa určite vyplatí ho mať doma.  7 tipov pre pokojnú pokožku bábätka

  • Po dobu dojčenia obmedzte alergény vo svojom jedle. Skúste vylúčiť alebo aspoň obmedziť čokoládu, kakao, orechy, citrusy a exotické ovocie.
  • Suchú pokožku bábätka ošetrujte dvakrát denne špeciálnym detským krémom.
  • Detskú bielizeň perte len v pracom prášku vhodnom pre dojčenské oblečenie.
  • Obmedzte každodenné kúpanie. Voda totiž zmýva prirodzenú obrannú vrstvu pokožky.
  • Do kúpeľa môžete pridať pár kvapiek detského oleja – skúste napríklad NIVEA BABY Ošetrujúci olej.
  • Ak sa podráždenie nelepší, používajte na omývanie balenú dojčenskú vodu – nie tú z kohútika.
  • Uistite sa, že pri prechode z tepla do zimy ste pokožku dieťatka ošetrili vhodným krémom.

 

Kedy vyhľadať pomoc lekára?

Ak strážite doslova každý krok bábätka a tieto problematické fliačky aj tak nemiznú, alebo sa stav pokožky počas niekoľkých dní zhorší aj napriek zodpovedajúcej starostlivosti, vždy sa radšej poraďte s detským lekárom.exotické ovocie