Vychutnajte si leto a slniečko na maximum

Myslite na svoju pokožku skôr, než vyjdete von. Ušetríte si veľa starostí. Svetlo a teplo, ktoré nám predovšetkým v lete slnko dopraje, má pozitívny dopad takmer na všetko a všetkých. Je proste príjemné sa na ňom zdržiavať, len musíme vždy myslieť dopredu.

Pokožka a slnečné žiarenie. Ako ich spriateliť hneď od začiatku?

Takáto starostlivosť o pleť, ktorá zabráni vzniku spálenín a pľuzgierikov, nie je vôbec zložitá. Nenechajte svoju pokožku a pleť napospas slnečnému žiareniu. Stačí tak málo!

Získajte farbu pokožky a pleti, akú si prajete. Vieme, ako na to!

Zatiaľ čo v dávnych dobách bola belostná pokožka považovaná za symbol dokonalej krásy, dnes už sa na jej sfarbenie pozeráme úplne inak. Len čo vyjde jarné slniečko a začne hriať, snažíme sa využiť každú príležitosť na to, aby sme získali nádherné, ideálne bronzové opálenie, ktoré navyše ešte dlho vydrží.

 

Nikdy by sme ale nemali zabúdať na škodlivosť UV lúčov, ktoré môžu našu pokožku a pleť poškodzovať. Pri každom, aj veľmi krátkom, pobyte na slnku by sme teda mali myslieť na ochranu pred nimi. Zabránime tým nielen vzniku možných zdravotných problémov, ale aj vzniku vrások, poškodení buniek a nakoniec aj predčasnému starnutiu pokožky.

Telo pri pôsobení slnečného žiarenia začne samo produkovať melanín, ktorý pokožku chráni. Keďže sú ale UV lúče čím ďalej silnejšie, nestačí to.

 

Nájdite si produkty na opaľovanie aj na následné upokojenie a zvýraznenie novozískaného sfarbenia. Budete tak spokojné nielen so vzhľadom, ale aj so stavom a kondíciou svojej pokožky. 

Buďte na slniečku vždy v pohode!
Buďte na slniečku vždy v pohode!

Pokožka sa dokáže brániť sama, ale aj tak potrebuje pomoc

Opáliť sa? To chceme počas jari a leta všetci. Zvlášť ženy si na krásne bronzovú pleť a pokožku potrpia. Nikdy ale nezabúdajme na to, že svetlé typy sa neopália tak ako tmavé typy. Ak bude žena so svetlými očami a svetlými vlasmi trvať na sýto bronzovej farbe pokožky, pravdepodobne ju nedosiahne, ani keby na slniečku strávila poriadne dlhú a nezdravú dobu.

Melanín, ktorý telo produkuje, sa o bunky v pokožke do značnej miery postará, ale každý z nás sa už určite niekedy spálil a vie, že bez krémov, olejov, mliek a sprejov s ochranným faktorom to jednoducho nejde. Opálenie je totiž krásne, ale oveľa cennejšie je naše zdravie.

 

Prvá vrstva: epidermis
Čo majú za úlohu jednotlivé vrstvy našej pokožky

Prvá vrstva: epidermis

Epidermis je tá vrstva pokožky, ktorú vidíme. Je veľmi dôležitá pre náš imunitný systém a zároveň je to miesto, kde pôsobí ochranný melanín.
Druhá vrstva: zamša
Čo majú za úlohu jednotlivé vrstvy našej pokožky

Druhá vrstva: zamša

Pojem si možno pamätáte zo školy, ale už ste o ňom zabudli niekoľko dôležitých vecí. Zamša je tenšia ako epidermis, nedosahuje väčšiu hrúbku než 2,4 mm. Zodpovedá za elasticitu pokožky ako celku.
Tretia vrstva: podkožné väzivo
Čo majú za úlohu jednotlivé vrstvy našej pokožky

Tretia vrstva: podkožné väzivo

Posledná z troch vrstiev, tá najhlbšia, teda podkožné väzivo, má na starosti spojitosť buniek. Jej úlohou je tiež hospodárenie s energiou. Stará sa napríklad o to, aby sme si udržali potrebné teplo.

Čo všetko hrozí pri opaľovaní bez potrebnej ochrany

Popáleninami, z ktorých môžu vzniknúť pľuzgiere alebo ekzém, problémy spôsobené slniečkom len začínajú. Ďalšie komplikácie na seba nenechajú dlho čakať, a hoci nechceme maľovať čerta na stenu, musíme spomenúť aj rakovinu kože.
Popáleniny od slnka

Popáleniny od slnka

Keď svoju pokožku a pleť vystavíme UVB lúčom, ľahko a rýchlo ju spálime. Po dni strávenom na slnku, ktorý sme si možno skvele užili, nám zostane len nepríjemný pocit horúčavy a popálenia. Možno naskáču aj pľuzgieriky, o ktoré rozhodne nestojíte. Hlavne pamätajte, že keď sa objavia, neradno ich prepichávať! Tekutina, ktorá je vnútri, totiž kožu ochladzuje.

Spálená koža o sebe môže dať vedieť už 6 hodín po tom, čo sa na nej slnko podpíše. Niekedy to ale môže trvať aj 24 hodín. Horšie je, že bolestivý stav spálenia trvá niekoľko dní. Ak sa každý rok spálite a nerobíte nič pre nápravu, riskujete aj zdravotné komplikácie, medzi ktoré patrí napríklad rakovina kože. Preto je oveľa lepšie venovať dostatočnú starostlivosť pokožke už pred tým, než vyjdete von. 

Strašiak menom rakovina kože

Strašiak menom rakovina kože

Ako už bolo povedané, pokožka sa síce do istej miery dokáže sama brániť slnečnému žiareniu, ale nesmieme zabúdať na to, že príliš veľa UV žiarenia poškodzuje jej štruktúru, čo môže nakoniec viesť i k rakovine kože. Preto nie je radno si so slnkom zahrávať a nechávať pokožku bez ochranného faktora napospas lúčom. Hneď ako choroba prepukne, len ťažko budeme prekonávať jej následky.

Pamätajte si: Hoci rakovinu kože spôsobuje UVB žiarenie, UVA žiarenie vzniku ťažkostí nahráva. 

Chcete, aby vaša pokožka starla rýchlejšie?

Chcete, aby vaša pokožka starla rýchlejšie?

Snom mnohých žien je vyzerať krásne a mladistvo až do neskorého veku. A darí sa im to, keď svoju pokožku a pleť správne ošetrujú. K takejto starostlivosti patrí aj ochrana pred slnečným žiarením, ktoré znamená pre pokožku veľkú záťaž – rýchlejšie potom stráca svoju elasticitu, je už na pohľad suchá a drsná a tvoria sa na nej vrásky. Bez pravidelného a správneho používania prostriedkov s ochranným faktorom preto môžete vyzerať oveľa staršie – a to, prirodzene, nechcete!

Náš tip: Kombinujte prostriedky s ochranným faktorom s krémom proti vráskam. Vaša pleť si zachová nádherný a zdravý vzhľad oveľa dlhšie než bez náležitej starostlivosti. 

Zákerné a nepríjemné alergie

Kto z nás nikdy nezažil alergickú reakciu? Niektorí ľudia majú o niečo komplikovanejší pobyt vonku, pretože ich telo alergickou reakciou odpovedá na nadbytok UVA žiarenia, ktoré sa opiera do pokožky a pleti, ktorú možno znovu zanedbali. Nakoniec sa môže objaviť svrbivá vyrážka, alebo vznikne dokonca aj veľmi nepríjemný ekzém. S ním sa potom bojuje oveľa ťažšie.

Aby si jar, leto aj slniečko, ktoré k sebe patria, mohol užiť naozaj každý, vyvinula NIVEA rad produktov Sensitive Protect pre citlivú pokožku. Stavte nabudúce na istotu a nenechajte si ujsť jediný krásny deň vonku! 

Nechránite sa pred slnkom? Vznik stareckých škvŕn hrozí aj mladším ročníkom

Starecké škvrny. Znie to hrozne a každý sa ich desí, ženy obzvlášť. Objavujú sa predovšetkým na tých častiach pokožky, ktoré sú hojne vystavované slnku a jeho lúčom. Najčastejšie ide o pokožku na rukách a o pleť.

Ide o jasné znamenie toho, že ste nedali na prevenciu a neaplikovali pred pobytom na slniečku krém alebo iný prostriedok s ochranným faktorom. Nemusí ísť nutne hneď o „päťdesiatku“, pre všedné dni, kedy idete z práce a do práce, stačí aj nižší ochranný faktor. Nemal by ale úplne chýbať.

Viete, že takmer 90 % populácie s „európskym“ typom kože má po šesťdesiatke starecké škvrny? Samozrejme sa to ale netýka len ľudí so svetlejšou pleťou, tieto škvrny môžu pekne potrápiť každého. Ide síce „len“ o záležitosť vzhľadu, na kráse ale, bohužiaľ, nepridávajú.

Vyskúšajte niektoré z produktov NIVEA s ochranným faktorom. Je zbytočné nechať svoju pokožku a pleť vystavenú slniečku a neskôr sa trápiť kvôli nevzhľadným škvrnám! 

product-stage-bg