Recyklujte s NIVEA: Vyrobte si šperkovnicu

Použite prázdnu škatuľku od NIVEA Creme na výrobu roztomilej šperkovnice. Už nikdy nestratíte náušnice a prstene! Vyrobte si šperkovnicu, ktorá vám pomôže udržať všetky šperky na jednom mieste.

Z prázdnej škatuľky roztomilá šperkovnica vďaka pár krokom

Naučte sa, ako premeniť prázdnu škatuľku od NIVEA Creme na praktickú šperkovnicu.

Zrecyklujte škatuľku od NIVEA Creme a premeňte ju na šperkovnicu

Práve vám došiel NIVEA Creme a nechcete škatuľku len tak vyhodiť? Tak to ste tu správne. Čo takto premeniť prázdnu škatuľku na praktickú šperkovnicu? Môžete tak ľahko udržať všetky vaše šperky pohromade a zároveň je to šikovný pomocník pri cestovaní! V pár krokoch vám ukážeme, ako na to.

Toto je všetko, čo potrebujete

Na výrobu šperkovnice z prázdnej škatuľky od NIVEA Creme vám stačí pár vecí:

  • prázdna škatuľka od NIVEA Creme,
  • kúsok lepenky alebo farebného kartónu,
  • nožnice,
  • pravítko,
  • lepidlo.

Krok 1: Zmerajte škatuľku

Najskôr budete potrebovať pravítko, ktorým zmeriate výšku a šírku škatuľky od NIVEA Creme.

Krok 2: Vystrihnite pruhy papiera

Teraz vezmite lepenku či farebný kartón a vystrihnite rovnako dlhý a široký pruh. Potom vystrihnite ešte jeden, ktorý bude ale o 1 centimeter dlhší.

Krok 3: Prehnite papier

Teraz ten centimetrový prúžok prehnite tak, aby boli oba pruhy rovnako dlhé aj široké.

Krok 4: Oba pruhy nastrihnite

Vezmite prehnutý papier a uprostred ho nastrihnite. Dajte si pozor, aby ste ho neprestrihli celý, nechajte tam malú medzeru. To isté urobte aj s druhým papierom.

Krok 5: Nalepte prehnutý papier do krabičky

Prichádza čas na lepidlo! Natrite ním centimetrový prúžok, ktorý je na jednom z papierov a nalepte ho na dno NIVEA škatuľky.

Vaša šperkovnica je teraz pripravená na príval šperkov

A je to! Využite štyri oddelené priehradky na rozdielne druhy šperkov. Náramky dajte do jedného, náušnice do druhého a do posledných dvoch môžete umiestniť sponky a prstienky. Keď budete na cestách, ľahko tak udržíte všetky šperky pohromade a už sa vám nikdy nestratia.

Krok 6: Vložte papiere do seba

Keď lepidlo úplne zaschne, vsuňte do nastrihnutého papiera aj druhú časť. Teraz je vaša škatuľka rozdelená na 4 priehradky.

Túžite po viacerých recyklačných návodoch?

Chcete viac nápadov na jednoduché DIY projekty s NIVEA? Čo takto premeniť prázdnu škatuľku od NIVEA Creme na stolné hodiny? Sledujte postup krok za krokom tu.

Vyrobte si kúpeľňový zakladač z prázdnych produktov NIVEA

Chcete si vyrobiť kúpeľňový zakladač z rôznych prázdnych flakónov a škatuliek od NIVEA produktov? Na tieto recyklačné návody potrebujete len pár vecí. Mrknite sa na ďalšie recyklačné tipy!